Чи можна розраховувати на гарантію, замовляючи проведення ремонтних робіт в будинку або квартирі

event 12:03 Четвер 23 Лютого 2023 Суспільство
kvartyra

Усі ми звикли до того, що у разі виходу з ладу нещодавно купленої техніки покупець має право на її заміну або ремонт, якщо ще не сплив термін гарантії. Замовляючи ремонт під ключ та розробку дизайну квартири у Львові, варто знати також про існування гарантійних строків для будівельно-ремонтних робіт. 

Гарантія на роботи є законним правом клієнта, її термін зазвичай становить від 1 до 3 років. Деталі прописуються в договорі замовника з компанією-підрядником. Розповідаємо, як діє гарантія та з чим звертатися до виконавця у разі настання гарантійного випадку.

Вибір виконавця ремонту та вивчення умов договору

Щоб мати гарантію якісного виконання робіт, потрібно насамперед знайти надійну компанію, яка надає ремонтно-будівельні послуги. Таких організацій сьогодні чимало. Обираючи підрядника, необхідно:

  • упевнитися в наявності у нього юридичної реєстрації;
  • звертатися до компаній, які пропонують укладення договору.

Документ, який належить до категорії цивільно-правових договорів, обов’язково має містити пункти щодо термінів завершення робіт і загальної вартості ремонту. Будь-яка серйозна компанія, яка розраховує на довіру клієнтів, обов’язково прописує в угоді гарантії та умови їх виконання.

На що поширюється і на що не поширюється гарантія

Українське законодавство не містить чітких вимог щодо строків гарантій на ремонт. Гарантійні терміни, зафіксовані в угоді, діють стосовно матеріалів та робіт. Ці строки взаємопов’язані та часто збігаються. Отже, якщо гарантія на кран, який був придбаний підрядником, становить 3 роки, фахівець має усунути неполадки в аналогічний період. Не підпадають під дію гарантії матеріали та обладнання, які були вибрані та куплені замовником самостійно.

Ремонтно-будівельна компанія виправляє недоліки власним коштом, якщо псування оздоблювальних матеріалів або приладів сталося через помилку монтажу. Положення договору щодо надання гарантій не застосовуються, коли неполадки викликані:

  • неправильною експлуатацією приміщення;
  • неправильним використанням приладів або несвоєчасним профілактичним ремонтом;
  • настанням форс-мажорної ситуації — затопленням сусідами, стихійним лихом, воєнними діями;
  • нехтуванням рекомендаціями підрядника щодо дотримання часу висихання оздоблення, початку користування об’єктом тощо.

Якщо під час виїзду бригади виявляється, що неполадка сталася внаслідок неправильної чи недбалої експлуатації, замовник сам має покрити витрати за матеріали, виконану роботу та виїзд фахівців за його адресою. 

Що робити у разі настання гарантійного випадку

Якщо ви виявили брак у використаних матеріалах, монтажних або оздоблювальних роботах, певне покриття або конструкція зіпсувалися, вам потрібно звернутися до виконавця. Для цього потрібно знайти:

  • договір, в якому прописана гарантія на роботи та матеріали;
  • підписані акти виконаних робіт;
  • акти огляду прихованих робіт (якщо такі є).

Якщо неполадки сталися з вини підрядника, ви пред’явили усі потрібні документи, а гарантійний термін ще не закінчився, компанія-виконавець повинна розглянути ситуацію та усунути недоліки власним коштом.

Автор:
Теги: ремонт
Останні новини
22.05.2024, Середа
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward