Євросоюз хоче розпочати переговори про вступ України вже у червні

event 16:39 Вівторок 21 Травня 2024 ПОЛІТИКА

Євросоюз хоче розпочати переговори щодо вступу України до блоку вже у червні, однак на шляху до цього рішення може стати Угорщина. 

Про це повідомляє Politico.

Як зазначає видання, наразі за лаштунками дипломати ЄС та Києва інтенсивно працюють над тим, аби Угорщина дала згоду на початок переговорів про вступ України до блоку. За словами європейських дипломатів, які ознайомлені з цим питанням, мета полягає у тому, аби офіційні переговори розпочались вже 25 червня.

«За словами дипломатів, і Брюссель, і Київ ведуть інтенсивну двосторонню дипломатію з Будапештом, щоб розв’язати проблеми угорських меншин в Україні», – додає Politico.

Читайте також: Єдиний телемарафон хочуть трансформувати через потребу українців у “дещо іншій інформації”

Видання нагадує, що після переговорів у квітні між головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, а також головою Міністерства закордонних справ (МЗС) Угорщини Петером Сійярто, згідно з українським пресрелізом, сторони відзначили позитивну динаміку діалогу.

Водночас один з дипломатів ЄС вважає, що Будапешт, ймовірно, бажає «покласти край» переговорам про вступ України до блоку до того, як він розпочне піврічне головування в Раді ЄС у липні.

Читайте також: Міноборони відповіли, що буде з військовозобов’язаними після оновлення даних

«Україна та її прихильники в ЄС закликають до проведення міжурядової конференції між Брюсселем і Києвом до того, як 1 липня Угорщина перебере на себе ротаційне головування в Раді ЄС», – додає видання.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward