“Бензин виросте до 75-80 грн за літр”: в Україні значно підвищать акциз на пальне

event 09:51 Середа 22 Травня 2024 Авто
ціни на бензин

Згідно з рекомендаціями ЄС, Україна має наблизити своє законодавство щодо акцизних податків до європейського. У зв’язку з цим Кабмін пропонує суттєво підвищити акцизи на пальне. За прогнозами експертів, це може призвести до зростання цін на АЗС до 75-80 гривень за літр.

Влада довго не вагалася і прийняла рішення про збільшення акцизів на пальне, адже бюджет потребує поповнення“, – пояснює Дмитро Льовушкін, засновник групи компаній “Прайм” в коментарі Суспільному. Він додає, що відтермінувати виконання директиви ЄС було б неможливо.

Згідно з розрахунками Льовушкіна, після остаточного виконання директиви ЄС ціни на пальне в Україні зрівняються з європейськими.

Читайте також: У Мін’юсті назвали скільки засуджених вже подали заяви на мобілізацію

Вартість бензину та дизеля сягне 1,6-1,8 долара за літр, що в українських гривнях складе близько 75-80 грн/л. Окрім того, очікується зростання цін на автогаз: у липні 2024 року його вартість збільшиться на 4 гривні, а далі буде зростати що пів року на 1 гривню“, – прогнозує експерт.

Важливо зазначити, що це лише прогнози, а реальні ціни на пальне можуть відрізнятися.

Очікується, що остаточне рішення про підвищення акцизів на пальне буде ухвалено найближчим часом.

Читайте також: “Долар полетів за 40 грн”: актуальний курс валют

Перевірка військових документів у далекобійників

Також експерт висловився щодо перевірки військово облікових документів на кордоні у водіїв-далекобійників. За його словами, це було б проблемою для міжнародних траспортних перевезень:

Ми отримали роз’яснення від прикордонної служби у тому сенсі, що при перетині кордону водіїв міжнародних перевезень не будуть перевіряти оновили вони дані чи ні. Тому що раніше позиція була інша. І це було, самі розумієте, дуже великою проблемою. Але ця проблема існує й на внутрішніх перевезеннях. Якщо будуть зупиняти фури на трасах і тягнути водіїв до ТЦК і потім вони будуть зникати, то це також зупинить внутрішньоукраїнські перевезення і це матиме вплив на внутрішній ринок”.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward