На Дніпропетровщині суд визнав ухилянтом батька 5 дітей та призначив покарання

event 16:16 Середа 22 Травня 2024 ПОДІЇ

На Дніпропетровщині тракториста і батька п’яти неповнолітніх дітей визнано винним в ухиленні від мобілізації та підробці документів. Суд призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, які замінено на рік випробувального терміну.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

14 лютого 2024 року обвинувачений прибув до ТЦК, який направив його на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). За її результатами, чоловіка було визнано придатним до військової служби. Водночас він є багатодітним батьком і, відповідно до законодавства, має відстрочку від мобілізації. Проте у ТЦК йому зробили зауваження: дадуть відстрочку за умови відсутності заборгованості зі сплати аліментів.

На момент проходження ВЛК тракторист мав заборгованість з аліментів. При цьому вирішив підробити довідку державного виконавця. За допомогою власної комп’ютерної техніки обвинувачений виготовив фейковий документ, у якому йшлося про відсутність боргів зі сплати аліментів. Вказаний псевдодокумент чоловік подав до ТЦК, плануючи отримати відстрочку від мобілізації.

Читайте також: Гетманцев розповів, для якого бізнесу буде доступне бронювання працівників

У суді багатодітний батько визнав провину. Додав, що розкаюється і засуджує свій вчинок. Феміда погодилася застосувати до обвинуваченого умовний термін покарання, оскільки «це не демотивує інших осіб, які підлягають мобілізації, не створює в очах громадян та суспільства негативне враження безладдя та безкарності, не знижує рівень військової дисципліни й боєздатність підрозділів ЗСУ». Адже в обвинуваченого на утриманні перебуває п’ять неповнолітніх дітей і він має право, згідно із законом про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Тим паче на момент розгляду справи чоловік закрив усі борги з аліментів.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward