У ТЦК відповіли, чи впливає військово-облікова спеціальність на мобілізацію

event 13:43 Четвер 23 Травня 2024 Війна

В Україні наразі триває мобілізація і з 18 травня всі військовозобов’язані мають 60 днів для актуалізації своїх даних. Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин розповів “Громадському”, чи впливає військово-облікова спеціальність на призов до армії.

Як повідомляється, військово-облікова спеціальність (ВОС) визначається за освітою людини та її фахом. Таким чином, чим більше фахових спроможностей має військовозобов’язаний, тим більше в нього спеціальностей — відповідно до документів, які підтверджують його професійні знання і навички. Крім цього, ВОС можуть змінюватися під час служби. 

Читайте також: У “Дії” тимчасово не працюватимуть дві послуги

Зазначається, що якщо людина 30 років тому здобула посвідчення водія вантажівки, але не має практики, отримати таку спеціальність вона не зможе. Ці нюанси визначаються під час особистої бесіди працівника ТЦК з особою. 

Як додається, у багатьох українців у документах значиться військово-облікова спеціальність “будівельник — підсобний робітник”. Це пов’язано з тим, що ці люди після отримання приписного у 17 років більше не з’являлися у військкоматі, а тому ТЦК не має інформації про їхню освіту. Відповідну ВОС дають людям без фахової освіти, а тому важливо вчасно оновлювати свої дані.

Читайте також: На Черкащині викрили трьох лікарів, які оформили “інвалідність” сину посадовця

За словами підполковника Литвина, мобілізація людей із певними військово-обліковими спеціальностями відбувається за потребами ситуації на фронті. Спочатку ТЦК відправляє мобілізованих до навчальних центрів для проходження базового загального військовий вишколу. У них особа може змінити свою спеціальність. Тобто ВОС в обліковій картці ще не означає конкретних обов’язків уже в армії чи що людину одразу відправлять до конкретних частин.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward