Що робити з тюльпанами після цвітіння: зрізати чи залишити як є

event 14:30 Субота 18 Травня 2024 Дім-Сад

Тюльпани люблять увагу не тільки до цвітіння, а й після. Давайте розберемося, коли і як обрізати тюльпани і чи потрібно це робити, чим удобрювати квіти і які цибулинки викопувати, а які можна залишити на клумбі на наступний рік, пише Уніан.

Чи потрібно обрізати тюльпани, коли вони відцвіли

Більшість садівників і дачників зрізають квітконоси тюльпанів після цвітіння – і правильно роблять. Але потрібно це не тільки для краси клумби, а насамперед для того, щоб квітка не витрачала свої сили на живлення бутона, а віддавала їх цибулині. Під час вегетації у тюльпана формується молода цибулина, а то й не одна, а всередині зароджується пагін на наступний рік.

Коли і як обрізати тюльпани після цвітіння? 

Квітконоси можна зрізати відразу ж після того, як тюльпани відцвіли й у них опали пелюстки. Зелене листя чіпати не можна – воно ще живить цибулину. Листя має саме пожовтіти.

Порада: щоб легше було знайти цибулину для викопування, це місце потрібно позначити.

Зрізати квітконоси потрібно гострим інструментом – секатором найзручніше, але можна і ножицями, попередньо продезінфікуйте їх.

Зверніть увагу, як правильно обрізати тюльпани, які ще цвітуть, – їх потрібно не зрізати, а ламати, і при цьому обов’язково залишити два нижніх листочки.

Чим удобрювати тюльпани після цвітіння

Тюльпани удобрюють не завжди – як правило, якщо їм подобається ґрунт і клімат, вони прекрасно ростуть і самі. Але якщо у вас сортові квіти, то про це можна потурбуватися.

Після того, як тюльпани відцвіли, їм потрібен полив протягом 2 тижнів. Якщо йдуть дощі – додатково не заливайте. Підживити квіти можна фосфором і калієм у пропорції 1:1 (на 1 кв. м потрібно буде 30 г такої суміші). Але ось гній додавати в ґрунт не радять – від нього можуть загнивати цибулинки.

Читайте також: Жоден комар не залетить у ваш дім, якщо посадити ці рослини на підвіконні

Коли викопувати цибулини тюльпанів і чи потрібно це робити

Цибулини квітів теж викопують не завжди – часто вони залишаються на клумбі протягом 3-6 років. Викопувати потрібно в тому разі, якщо ви плануєте їх пересадити, а також радять викопувати сортові тюльпани – щоб не перевести сорт.

Коли викопують цибулини тюльпанів? 

Орієнтовно – наприкінці червня-середині липня, але якщо сорт ранній, то, можливо, трохи раніше.

Найкраще орієнтуватися на зовнішній вигляд квітів: дві третини листя мають пожовтіти.

Якщо викопати раніше, цибулинка не набере достатньо сили, а якщо запізнитися – вона може пересохнути. Цибулинки після викопування потрібно оглянути і викинути ті, які уражені чимось. Решту – просушити в тіні протягом 3 днів, очистити від непотрібного лушпиння і корінців і покласти на зберігання.

Читайте також: Чим підживити моркву: дієве добриво

Як зберігати цибулини тюльпанів? 

Загорніть кожну цибулину в газету або пергамент, у яких потрібно зробити невелику дірку для вентиляції. Покладіть у холодильник: на нижню полицю, якщо морозилка зверху, і на верхню – якщо знизу. Можна зберігати на заскленому балконі, якщо є льох – спустіть у льох. Важливо, щоб температура при зберіганні не перевищувала 5°С, інакше цибулинки почнуть проростати.

Висаджувати назад на клумбу тюльпани потрібно вже восени – десь із середини вересня.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward