Кабмін зобов’язав українців за кордоном особисто стати на військовий облік

event 12:06 Середа 22 Травня 2024 ПОЛІТИКА

Кабінет міністрів зобов’язав українців за кордоном особисто стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування (ТЦК) до 16 червня. 

Про це йдеться у постанові №563.

Як зазначається, українці призовного віку з 18 до 60 років мають протягом 60 днів уточнити персональні дані у територіальному центрі комплектування (ТЦК) або через Центри адмінпослуг та електронний кабінет (додаток «Резерв+»). До 16 липня включно.

При цьому громадяни України, які знімалися з військового обліку у зв’язку з виїздом з країни більше ніж на три місяці, зобов’язані протягом 30 днів з набрання чинності постановою № 563 від 16 травня стати на військовий облік.

Читайте також: Єврокомісія відповіла, коли Україна отримає перший транш з доходів російських активів

Згідно з документом, зробити це можна через особисте прибуття до ТЦК на вибір. Тобто приїхати в Україну та стати на облік до 16 липня.

Таким чином, українські військовозобов’язані чоловіки та жінки (медики та фармацевти) за кордоном підлягають обліку на тих самих принципах, як і ті, хто перебуває в країні. 

«Військовий облік громадян України, які постійно чи тимчасово перебувають за кордоном, здійснюється районними (міськими) ТЦК, органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів на загальних засадах», – йдеться у постанові.

Норма не застосовується до працівників дипломатичних установ.

Окрім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон, більше не знімаються з військового обліку в ТЦК.

Читайте також: Інститут вивчення війни проаналізував просування окупантів на кількох напрямках

Крім того, закордонні дипломатичні установи України вестимуть інформування призовників віком від 18 до 25 років, які перебувають на постійному чи тимчасовому консульському обліку.

А також інформуватимуть військовозобов’язаних та резервістів без відстрочки від мобілізації та сприятимуть їхньому поверненню в Україну.

Дипломатичні установи повідомлятимуть про взяття на постійний або тимчасовий консульський облік або зняття з нього ТЦК, органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів за місцем їх перебування на військовому обліку.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward