Гетманцев розповів, для якого бізнесу буде доступне бронювання працівників

event 15:45 Середа 22 Травня 2024 ПОЛІТИКА

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №11084 про «клуб білого бізнесу», який стосується податкових перевірок. Зокрема підприємства, які відповідають критеріям клубу, зможуть отримати право на бронювання співробітників.

Про це розповів в інтерв’ю Oboz.ua голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Ставлення бізнесу до клубу, на жаль, у нас суб’єктивне та залежить від того, чи відповідає цей бізнес критеріям для того, аби стати частиною клубу», – каже депутат.

За словами Гетманцева, до клубу потрапляють маленькі, середні та великі підприємства, які відповідають трьом критеріям:

мають податкове навантаження не менше, ніж у середньому по галузі;

мають зарплату не менше середньої по галузі в регіоні;

не мають податкових правопорушень (податкового боргу).

Читайте також: У Раді пояснили, яке покарання чекає військовозобов’язаних, якщо не оновити дані в ТЦК

Водночас для тих, хто не є членами «клубу білого бізнесу», взагалі нічого не змінюється. «Але тих, кого дратують умови для членів клубу білого бізнесу, маю пропозицію: виконуйте умови та ставайте членом клубу. Жодного маневру для податкової, кого визнавати членом клубу, а кого ні, немає», – зауважив Гетманцев.

Нардеп пояснив, що не йдеться про те, що бізнес має сплатити абсолютну суму податку в бюджет і для когось це непосильна цифра.

«Ні, йдеться про співвідношення обороту та сплачених податків. Якщо у тебе податкове навантаження 5% від обороту, то не важливо, у тебе за рік оборот 1 млн грн чи 100 млн грн, це все одно буде навантаження в 5%. І якщо твоє податкове навантаження відповідає середньому в галузі, то цей критерій вже виконали», – пояснив він.

Читайте також: У додатку “Резерв+” з’явиться функція онлайн-рекрутингу

Гетманцев додав, що наразі розглядається можливість до другого читання включити для членів «клубу білого бізнесу» право на бронювання співробітників. Він підкреслив, що це буде модель економічного бронювання.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward