Мобілізація в Україні: з 16 липня ухилянти ризикують залишитися без водійських посвідчень

event 16:33 П’ятниця 28 Червня 2024 Суспільство

В Україні з 16 липня 2024 року почне працювати механізм притягнення до відповідальності військовозобов’язаних чоловіків, які своєчасно не оновили у ТЦК свої військово-облікові дані. Це означає, що водії, які порушили правила мобілізації, ризикують залишитися без водійських посвідчень, пишуть економічні новини.

18 травня 2024 року в нашій країні набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Протягом 60 днів усі чоловіки віком від 18 до 60 років мають у ТЦК оновити свої військово-облікові дані. Це можна зробити не тільки у ТЦК, але також у Центрах надання адміністративних послуг та у додатку “Резерв+”. Але за наявності оновлених даних у додатку “Резерв+” прийти в ТЦК все ж таки потрібно тим, хто хоче стати на облік, отримати бронювання, право на відстрочку, отримав направлення на ВВК або мобілізаційне розпорядження

16 липня 2024 року ТЦК почнуть масово розсилати повістки на відомі адреси військовозобов’язаних чоловіків. Точніше, це будуть не повістки, а так звані вимоги щодо оновлення військово-облікових даних.

Читайте також: У Маріуполі мігрант зґвалтував 15-річну дівчину

Якщо військовозобов’язаний своєчасно не оновить свої військово-облікові дані, то поліція має доставити його до ТЦК. Якщо це зробити буде неможливо з якоїсь причини, то тоді на порушника правил мобілізації накладуть тимчасові обмеження. Так, наприклад, він не зможе керувати транспортним засобом. Цього права його позбавлять за рішення.

ТЦК надсилатиме вимогу

За словами юристів, якщо військовозобов’язаний свідомо порушує закон про мобілізацію, правила військового обліку, ігнорує повістки тощо, то начальник ТЦК звертається до Нацполіції для оголошення такого громадянина в розшук, його адміністративного затримання і доставки до центру комплектування.

ТЦК надсилає на його адресу “вимогу” про виконання військово-облікового обов’язку. Це передбачено новим законом про мобілізацію.

Відмінність повістки та вимоги полягає у тому, що повістка “пропонує” людині з’явитися в ТЦК та СП, а “вимога” – вимагає зробити це“, – зазначив Звоненко.

Читайте також: У Вінниці робітника засипало землею: тіло дістали з 5-метрової глибини

Якщо протягом 10 днів “вимога” від ТЦК залишається проігнорованою, військкомат звертається з позовом до суду щодо тимчасового обмеження військовозобов’язаного у праві керування транспортом під час мобілізації.

Важливо розуміти, що таке обмеження не позбавляє права керування транспортними засобами на якийсь конкретний проміжок часу, не вилучається водійське посвідчення, а унеможливлює таке право до моменту, поки чоловік не виконає вимоги або не завершаться дії правового режиму воєнного стану та загальної мобілізації“, – звернув увагу юрист.

Останні новини
29.06.2024, Субота
28.06.2024, П’ятниця
27.06.2024, Четвер
26.06.2024, Середа
25.06.2024, Вівторок
24.06.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward