МВФ схвалив виділення Україні траншу на $2,2 мільярда

event 13:00 Субота 29 Червня 2024 ПОЛІТИКА

Рада директорів Міжнародного валютного фонду завершила четвертий перегляд програми розширеного фінансування EFF для України та схвалила виділення п’ятого траншу приблизно 2,2 мільярда доларів – їх спрямують на бюджетну підтримку. Про це йдеться у заяві МВФ.

У МВФ зазначили, що попри складні умови, показники України в рамках програми EFF залишаються високими. Усі кількісні критерії ефективності на кінець березня були досягнуті, а всі структурні орієнтири на кінець червня були виконані вчасно або з невеликим запізненням.

Читайте також: Мобілізація в Україні: з 16 липня ухилянти ризикують залишитися без водійських посвідчень

Стійкий імпульс реформ та своєчасне надання зовнішньої підтримки необхідні для збереження макроекономічної стабільності, відновлення фіскальної та боргової стійкості, а також посилення інституційних реформ для прокладання шляху до вступу до Євросоюзу“, – вважають у МВФ.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль уточнив, що це кошти, які допомагають українському уряду фінансувати критичні видатки бюджету, соціальні допомоги, зарплати лікарів та вчителів.

До сьогодні в жодній програмі з МВФ Україна не проходила чотири перегляди. Це свідчення того, як наші партнери високо оцінюють наші зміни та нашу роботу“, – сказав Шмигаль.

Читайте також: Розжарить до +35°: на вихідних Україну накриє потужна спека

У Міністерстві фінансів зазначають, що Україна виконала всі структурні маяки до четвертого перегляду, передбачені у Меморандумі про економічну та фінансову політику.

Вперше за історію співпраці з МВФ Україна так далеко дійшла в імплементації умов спільної програми. Успішний перегляд EFF — результат злагодженої роботи уряду України, Національного банку та МВФ. Це демонструє спроможність України впроваджувати реформи, ефективні політики для забезпечення макроекономічної стабільності та впевнено рухатись до інтеграції в ЄС в умовах повномасштабної війни“, – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Теги: МВФ
Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward