У помідора скрутилося листя: що дійсно допоможе

event 20:16 П’ятниця 28 Червня 2024 Дім-Сад

Власники помідорної ділянки часто помічають неприємний симптом на кущах, коли листя помідор скручується човником. Це хороший індикатор того, що грядки потребують додаткової уваги. Насамперед потрібно правильно визначити причину недуги, пише уніан

Ми розповімо, що робити, якщо на помідорах скручується листя.

Чому скручується листя на помідорах

Причинами деформації листя може бути неправильний догляд, захворювання або нестача поживних речовин. Якщо скручується листя у томатів, то перевірте такі фактори:

  • Неправильний полив. Найчастіша і найлегше вирішувана причина – недостатній полив томатів. У такій ситуації листочки скручуються і зменшують швидкість випаровування води. Також листя реагує на надлишок вологи, наприклад, у сезон дощів.
  • Хвороби. Скручування листя може відбуватися через вертицильоз, бактеріоз або верхівкову гниль. Визначити, що причиною є саме інфекція, можна за супутніми симптомами – пожовтінням стебел і листків, появою плям на плодах, гниттям верхівки.
  • Надлишок добрив. Якщо переборщити з підживленням, то верхнє листя може скрутитися в кільця і стати млявим.

Після визначення можливих причин займіться вирішенням проблеми.

Читайте також: Яку зелень та овочі посадити у липні, щоб отримати гарний врожай до осені

Скручується листя на помідорах – що можна зробити

Визначивши причину скручених листочків, можна приступити до лікування. Якщо овоч страждає від недостатньої кількості вологи, то прочитайте, як поливати помідори в спеку. Влітку грядки потрібно зволожувати через 2-3 дні.

При надмірних поливах і затяжних дощах помідорну ділянку рекомендується прикрити плівкою з отворами для повітря. Також при частих опадах з ґрунту вимиваються поживні речовини, тому з’являється сенс у внесенні добрив.

Читайте також: Ознаки, за якими можна зрозуміти, що городнім овочам не вистачає калію

Якщо на грядки потрапила інфекція, то обробіть їх від шкідників. Якщо не можете самі визначити захворювання – використовуйте універсальні інсектициди для томатів. Однак у разі зараження помідорів бактеріозом овочі простіше викопати, ніж лікувати.

Іноді листя томатів скручується через дефіцит кальцію. У такому разі допоможе підживлення кальцієвою селітрою. 25 г речовини розведіть у 10 літрах води і полийте кожен кущ.

Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward