Загальна мобілізація: що потрібно знати про військово-облікові документи

event 08:50 Середа 26 Червня 2024 Суспільство

Кому не треба міняти військово-облікові документи в ТЦК за новим зразком і в Реєстр+.

В Україні з 18 травня 2024 року діють нові правила мобілізації, затверджені змінами до законів Про мобілізаціну підготовку й мобілізацію, Про військовий обов’язок та військову службу, про військовий стан, та деякими змінами до КУпАП. З січня 2024 року вступили в дію зміни в закон, який регулює діяльність Єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних Оберіг, який передбачає формування військово-облікових документів на базі Оберіга й функціонування електронного кабінета військовозобов’язаного, інформує 24 Канал.

Читайте також: У Києві чоловік через балкон потрапив у квартиру та ножем погрожував дівчині

Серед військово-облікових документів, передбачених законодавством є такі:

 • приписне свідоцтво для призовників, які стали на військовий облік та не є військовозобов’язаними;
 • тимчасове посвідчення військовозобов’язаного кількох зразків до 2017 року;
 • тимчасове посвідчення військовозобов’язаного нового зразка з 2017 року;
 • військовий квиток чи посвідчення офіцера;
 • військово-обліковий документ, сформований онлайн на базі даних Оберіг ― зараз через застосунок Резерв+ для призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

Читайте також: На Вінниччині четверо чоловіків хотіли переплисти Дністер, один із них потонув

Відповідно до закону, всі військово-облікові документи старого зразку та в паперовій формі продовжують діяти після введення військово-облікового документа в Резерв+. Так, військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України ТЦК або його відділом чи відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

 • взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;
 • якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст — військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;
 • зміни категорії щодо військового обов’язку;
 • відсутності місця для внесення змін;
 • невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 Постанови КМУ 559;
 • втрати (зіпсування);
 • виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності Постанови КМУ від 16 травня 2024 р. № 559.

У кого ситуація не відповідає зазначеним випадкам, немає необхідності замінювати ВОД або переходити на електронний військово-обліковий документ.

Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward