У який термін потрібно з’явитися в ТЦК після отримання повістки поштою

event 08:30 Середа 26 Червня 2024 Суспільство

З 18 липня 2024 року набувають чинності нові положення мобілізаційного законодавства, які дозволяють надсилати повістки рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Це нововведення надає військовозобов’язаним громадянам більше часу на підготовку до прибуття в територіальний центр комплектування (ТЦК), пишуть економічні новини.

Адвокат Андрій Приходько, виступаючи на телеканалі “Київ 24”, дав коментар з цього приводу.

Він роз’яснив, що громадянин має 14 днів від моменту підписання повістки, щоб з’явитися в ТЦК. Важливо підкреслити, що цей термін обраховується від дати відправлення або підписання документа, а не від моменту його отримання. Це означає, що, навіть якщо повістка була отримана пізніше, 14-денний термін все одно починає відлік з моменту її відправлення поштою.

Читайте також: На Вінниччині четверо чоловіків хотіли переплисти Дністер, один із них потонув

Що відомо про повістки поштою

У випадках, коли повістка виписується з негайною вимогою прибути до ТЦК, закон все ж надає військовозобов’язаному 14 днів для повідомлення рідних, близьких або роботодавця.

Згідно з новими правилами, якщо громадянин не оновив свої облікові дані, зокрема адресу місця проживання, до 18 липня 2024 року, повістка буде надсилатися на зареєстровану чи задекларовану адресу проживання. Повістка повинна бути надіслана не пізніше наступного дня після її підписання відповідним керівником, а день явки не може бути раніше ніж через 14 днів після відправлення листа.

Читайте також: У Києві чоловік через балкон потрапив у квартиру та ножем погрожував дівчині

Варто зазначити, що відмова від отримання повістки або відсутність за адресою проживання не звільняє від обов’язку з’явитися в ТЦК. Уряд визначив, що повістка вважатиметься врученою навіть у цих випадках. За ухилення від мобілізації передбачена адміністративна відповідальність.

Останні новини
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward