Перелік категорій ВПО планують розширити: що нового очікувати переселенцям

event 09:41 Четвер 27 Червня 2024 ПОДІЇ

В Україні планують розширити перелік категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які мають право на отримання грошової допомоги від держави на оплату житла, з метою підтримки більшої кількості переселенців. На ці виплати у держбюджеті закладено 57 млрд гривень, що повинні бути спрямовані безпосередньо переселенцям.

Про це заявила віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона зазначила, що вже направила відповідне звернення до глави уряду Дениса Шмигаля з пропозицією розширити перелік категорій ВПО, що мають право на виплати.

Міністерка запевнила, що кошти на це закладені у держбюджеті. 

Читайте також: На Буковині чоловік намагався втекти з автобуса ТЦК під час відправки до навчального центру

Я проти ідеї, щоб в інший спосіб надавати ВПО ці кошти, гадаю, люди в змозі самі вирішувати, куди витрачати гроші від держави, виходячи з власних потреб. 57 млрд гривень, які закладені в бюджеті на цей рік на допомогу ВПО, мають отримати переселенці. Це дуже важливо“, – сказала Верещук.

“Громадська організація “ВПО України” активно надає соціальну підтримку переселенцям та допомагає військовим. Організація має понад 20 хабів по всій країні, що свідчить про її широкий вплив і значущість у підтримці ВПО.

Читайте також: На Київщині чоловік вдарив зятя ножем

На тлі ескалації війни багато українців знову змушені евакуюватися з небезпечних районів. Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук наголосила, що гроші повинні виплачуватись безпосередньо переселенцям, а не через інші способи підтримки.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 21 жовтня 2022 року № 1195, грошова допомога у зв’язку з евакуацією надається наступним категоріям:

  • особам, які евакуйовані з населених пунктів, розташованих у зонах проведення бойових дій або можливих бойових дій (централізована евакуація потягом або автобусами);
  • за умови, що ці особи не отримували допомогу від міжнародних організацій і раніше не отримували грошову допомогу для цивільного населення, що евакуюється.

Розмір допомоги складає 3 000 грн для осіб з інвалідністю та дітей. А для інших осіб – 2 000 грн.

Теги: ВПО
Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward