Енергетики готуються до гіршого: чого чекати українцям взимку

event 15:42 Четвер 27 Червня 2024 Суспільство

В “Укренерго” визнали: майбутня зима для енергетики країни буде непростою. У зв’язку з чим фахівці розглядають кілька сценаріїв, але готуються до гіршого: продовження масованих обстрілів, унаслідок яких вийдуть з ладу певні енергооб’єкти. У такому разі взимку буде менше доступної генерації, ніж передбачено базовим планом.

Про це повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький. Він зазначив: оптимістичний сценарій передбачає, що вдалих обстрілів ворога не буде або їх буде небагато, а тому вдасться відновити більше об’єктів, ніж очікується. Тоді відключення будуть трохи меншими.

Треба розуміти, що відключення електрики можуть бути наступної зими. Необхідно бути готовими до складних сценаріїв узимку. Це краще, ніж зараз пообіцяти людям, що все буде добре і зима пройде без відключень, а потім доведеться їх вводити“, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Угорщина вимагає визнати все Закарпаття “традиційно угорським”

При цьому Кудрицький наголосив: який саме сценарій буде реалізовано, зараз сказати неможливо. Адже “реальна ситуація залежатиме від багатьох факторів, основний з яких – обстріли”.

Неможливо зараз передбачити їхній характер, масованість і влучність“, – визнав голова правління “Укренерго”.

Як визначають, коли не буде електроенергії

Водночас, за новими правилами відключення світла, кожен регіон має розділити кінцевих споживачів на 6 груп/черг з приблизно однаковим споживанням. Після чого “Укренерго”, знаючи споживання кожної групи, дає команду відключати одну, дві чи три групи/черги. Так досягається справедливість щодо тривалості відключень – і в одних частинах країни українці не сидять без електроенергії довше, ніж в інших (за умови, звісно, відсутності аварійних відключень).

Перший рівень – це справедливий рівень розподілу обмежень між регіонами/областями. Ця частина – за НЕК “Укренерго”. На початку весни відключення не враховували обсяги критичної інфраструктури тощо. Колеги переформатували роботу, і вже кілька тижнів працює більш справедливий поділ“, – пояснив генеральний директор енергетики Yasno Сергій Коваленко.

При цьому наголошується: другий рівень справедливості – “це вже відповідальність місцевих операторів систем розподілу”. Річ у тім, що:

  • диспетчери на місцях отримують команду відключати черги – і мають робити це згідно з графіками;
  • однак через низку проблем робити це не завжди вдається.

Читайте також: У Молдову за 300 000 євро: на кордоні затримали понад 20 ухилянтів

Зокрема, пояснив Коваленко, може не спрацювати автоматика – “і треба їхати руками вмикати/вимикати”. Крім того, нерідко на місцях ламається обладнання, яке непристосоване:

  • до такого режиму роботи;
  • до балансування всередині груп, “коли скаче споживання”.

“Це стан системи сьогодні. Ми зі свого боку аналізуємо, як одні або інші гравці виконують свої обов’язки, і намагаємось зробити краще для своїх клієнтів”, – резюмував він.

Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward