“Рій” дронів зі штучним інтелектом розробляють в Україні, – The Times

event 15:40 Вівторок 25 Червня 2024 Війна

В Україні розробляють дрони зі штучним інтелектом, які можуть взаємодіяти між собою, уражати техніку та стежити за ворогом.

Про це виданню The Times розповів один із київських розробників Сергій Крупієнко.

Невдовзі його компанія випустить на передову штучно створений “рій” із семи дронів, які можуть взаємодіяти один із одним, підривати танки та стежити за ворогом.

“Наша основна місія – змусити роботів вести бої, а не людей. Вони можуть спілкуватися один з одним, вирішуючи, хто атакуватиме, хто збиратиме інформацію – і вони зроблять це швидше, ніж будь-яка людина”, – наголосив Крупієнко.

Читайте також: Студентів відраховуватимуть за відмову пройти базову військову підготовку, – постанова уряду

До повномасштабного вторгнення рф в Україні було 20 компаній, що займаються розробкою військової техніки, а зараз їх близько 200, пише видання.

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков заявив, що над “роєвою” технологією в Україні працює щонайменше ще одна українська компанія, окрім компанії Крупієнка.

За його словами, Україна не дасть змоги дронам діяти повністю самостійно: ураження цілі має підтвердити людина. Але він визнає, що “технічно вони (дрони) могли б зробити це самі”.

Читайте також: Євросоюз продовжив тимчасовий захист для українців до 2026 року

Водночас американський експерт Пітер Сінгер вважає, що Україна, ймовірно, вже дозволила ШІ знищувати цілі без втручання людини. Йдеться про використання новітньої американської системи безпілотників, яка може ідентифікувати ворожі машини, навіть якщо вони замасковані, та передавати їхні координати іншим дронам, які автоматично запускаються для їхнього знищення. 

Теги: дрони
Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward