Що в жодному разі не можна робити на цвинтарі: правдиві прикмети

event 15:30 Субота 29 Червня 2024 Прикмети

Серед українців побутує чимало прикмет щодо відвідування цвинтаря. Автори каналу “Баба казала” у YouTube розповіли про правдиві прикмети, що стосуються відвідування кладовища.

6 головних правил відвідування цвинтаря

Автори стверджують, що йти на кладовище з пустими руками категорично заборонено. Мертві будуть розцінювати це, як неповагу до себе. Тому завжди беріть із собою цукерки або квіти.

Якщо по дорозі до могили родичів чи знайомих у вас щось впало – не підіймайте нічого з землі. Якщо ви і далі будете користуватися цим предметом, згідно з прикметою, у ваше життя може прийти нещастя.

На цвинтарі потрібно буде обережно ходити, щоб не наступити на могилу. Це буде сильною неповагою до покійника. Якщо ви все ж були необережним, негайно зійдіть з могили, попросіть вибачення та помоліться за упокій померлої людини.

Читайте також: Що означає, коли горять щоки: народні прикмети

Наступне правило стосується вагітних жінок. Існує думка, що доросла людина може захистити себе від потойбічних сил, на відмінну від ще ненародженої дитини. Тому вагітним радять не відвідувати цвинтар.

Небезпечним, згідно з повір’ями, може бути і падіння на території цвинтаря. Якщо ви впали – у той же день варто відвідати церкву і причаститись. Це вам допоможе очиститись від темних сил.

Коли ви вже відвідали могили усіх рідних та близьких, слід одразу повертатися додому, а не йти, наприклад, в гості. Адже так ви можете принести нещастя у чужий дім.

Як вітатися з небіжчиком на цвинтарі

Як відомо, будь-які сторонні звуки і розмови на цвинтарі можуть викликати злих духів. Саме тому з небіжчиком на кладовищі треба привітатися лише кивком голови, без зайвих слів.

Читайте також: До чого б’ється посуд: народні прикмети

Коли ми приходимо на цвинтарі, чи бачать нас померлі

Існує багато думок щодо того, чи померлі можуть бачити нас. Згідно з народними віруваннями, душі наших рідних дійсно бачать усіх. Однак вони спрямовують свою енергію на духовне, а не фізичне. Тож навряд чи йде мова про буквальний сенс.

Що потрібно говорити при виході з цвинтаря

Важливим нюансом є сам вихід з кладовища. Щоб спокійно його залишити, перед самим виходом за ворота можете промовити: “Вам Царства Божого, а нам – до вас не поспішати”. Після цього потрібно вийти за ворота. обернутися до могил обличчям і перехреститися три рази.

Коли не треба ходити на цвинтар

Поганими прикметами вважається відвідування цвинтаря під час ключових християнських свят, як от Трійця чи Різдво. Також не бажано ходити до померлих у певний період – з Великодня до Радониці.

Теги: прикмети
Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward