Деяким українцям взагалі не відключатимуть світло: названо регіони

event 18:11 Четвер 27 Червня 2024 Суспільство

Частині прифронтової території України невідключатимуть світло, попри загальну обстановку в енергетиці країни. Причини – важка гуманітарна ситуація та загрози життю українців там.

Про це повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький. Він зазначив: зараз Кабмін працює над можливістю зміни методики застосування відключень для частини прифронтових територій.

Там і так важка гуманітарна ситуація та є реальна загроза життю через обстріли. Планується, що буде визначена зона, близька до лінії фронту, де відключення більше не застосовуватимуть“, – йдеться у повідомленні.

При цьому він наголосив: рішення щодо невідключення українців у прифронтових районах може бути ухвалене вже зовсім скоро. 

Читайте також: У Кривому Розі чоловік вбив чотирьох людей і закопав їхні тіла на подвір’ї: що вирішив суд

Очікуємо, що найближчими днями будуть визначені конкретні райони, які вже не відключатимуть“, – розповів Кудрицький.

Як визначають, коли не буде електроенергії

Водночас, за новими правилами відключення світла, кожен регіон має розділити кінцевих споживачів на 6 груп/черг з приблизно однаковим споживанням. Після чого “Укренерго”, знаючи споживання кожної групи, дає команду відключати одну, дві чи три групи/черги. Так досягається справедливість щодо тривалості відключень – і в одних частинах країни українці не сидять без електроенергії довше, ніж в інших (за умови, звісно, відсутності аварійних відключень).

Перший рівень – це справедливий рівень розподілу обмежень між регіонами/областями. Ця частина – за НЕК “Укренерго”. На початку весни відключення не враховували обсяги критичної інфраструктури тощо. Колеги переформатували роботу, і вже кілька тижнів працює більш справедливий поділ“, – пояснив генеральний директор енергетики Yasno Сергій Коваленко.

Читайте також: На Львівщині суд покарав жінку, яка гучно слухала музику 

При цьому наголошується: другий рівень справедливості – “це вже відповідальність місцевих операторів систем розподілу”. Річ у тім, що:

  • диспетчери на місцях отримують команду відключати черги – і мають робити це згідно з графіками;
  • однак через низку проблем робити це не завжди вдається.

Зокрема, пояснив Коваленко, може не спрацювати автоматика – “і треба їхати руками вмикати/вимикати”. Крім того, нерідко на місцях ламається обладнання, яке непристосоване:

  • до такого режиму роботи;
  • до балансування всередині груп, “коли скаче споживання”.

Це стан системи сьогодні. Ми зі свого боку аналізуємо, як одні або інші гравці виконують свої обов’язки, і намагаємось зробити краще для своїх клієнтів“, – резюмував він.

Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward