Експерти розповіли, чи справді пастеризовані молочні продукти менш корисні

event 16:18 П’ятниця 09 Липня 2021 Суспільство

Пастеризація – це процес термічної обробки, який потрібен, щоб знищити бактерії та запобігти харчовому отруєнню

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Під час пастеризації молоко нагрівають до 70 – 75 градусів 20 секунд. Ультрапастеризація – це приблизно те ж саме, тільки молоко за кілька секунд нагрівають до 150 градусів.

Користь пастеризованих молочних продуктів

Процес нагрівання при ультрапастеризації та пастеризації знижує ефективність деяких ферментів в молоці, але вони не настільки важливі для здоров’я людини. У пастеризованому молоці буває менше поживних речовин, але зазвичай їх можна отримати з інших джерел.

Наприклад, вміст вітаміну С зменшується при пастеризації, але сире молоко – не основне джерело цього вітаміну. Крім того, деякі виробники часто збагачують пастеризоване молоко вітаміном D, який допомагає засвоюватися кальцію. У незбагаченому молоці концентрація цього вітаміну менша.

Що робити, якщо не хочете пастеризовані продукти

Якщо, попри небезпеку інфікування хвороботворними бактеріями, ви вибираєте непастеризовані молоко або вершки, переконайтеся, що ці продукти зберігаються в холодильнику, тому що їхній термін придатності строго обмежений і вони можуть швидко зіпсуватися.

На упаковках з сирим молоком мають бути позначки про те, що його не пастеризували. Якщо є така мітка, це означає, що продукт може містити шкідливі бактерії, які викликають харчове отруєння або інфекційне захворювання.

Якщо мітки немає, можна уточнити у фермера, чи є дозвіл на продаж, і розпитати про умови зберігання молока.

Пам’ятайте, що й інші молочні продукти можуть виготовлятися з непастеризованого молока, в тому числі деякі сири, тому обов’язково перевіряйте упаковку та етикетки.

Особливо схильні до харчових отруєнь діти, люди з хронічними захворюваннями, вагітні жінки та літні люди. Їм рекомендується пити тільки пастеризоване або ультрапастеризоване молоко.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: В Україні продовжують дорожчати продукт

Автор:
Останні новини
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward