Сезон березового соку: коли збирати і як зберігати напій

event 20:00 Неділя 21 Квітня 2024 Дім-Сад

Освіжаючий і цілющий березовий сік в Україні починають збирати з початком потепління. Цей чарівний напій багатий на вітаміни, чудово бадьорить і не містить жодних шкідливих добавок. Ми розповімо, коли збирають березовий сік, щоб він був смачним, і як надовго зберегти його свіжим, пише Уніан.

Коли збирати березовий сік

Час збору березового соку залежить від широти та погодних умов. У більшості областей України добувати напій можна з кінця березня і протягом усього квітня. Орієнтуйтеся на зовнішній вигляд дерева. Ідеальний час – коли бруньки вже набрякли, але листя ще не розпустилося. Якщо береза позеленіла, то її сік може гірчити.

Що стосується часу доби, то березовий сік рекомендується збирати з обіду до заходу сонця. Бажано підібрати для цього сонячний день, коли рух соку найактивніший.

Не можна збирати сік, якщо:

  • береза молода або тонка;
  • з одного дерева зібрали понад 3 літри;
  • рослина хвора, заражена;
  • дерево росте біля траси або заводу, у природоохоронній зоні, на приватній ділянці.

Під час збору соку дуже важливо не нашкодити дереву. Не забувайте, що сік потрібен для нормального росту берези.

Як збирати березовий сік

Для збору соку використовуйте шуруповерт або дриль із тонким свердлом. Зробіть невеликий отвір у корі. Якщо діаметр дерева більше 40 см, то можна зробити два отвори.

У місце надрізу вставте трубочку або залізний жолоб, а також ємність для збору соку. З одного дерева рекомендується добувати не більше 2-3 літрів напою. Після збору закрийте ранку мохом, господарським милом або садовим варом.

Читайте також: Цим людям пощастило: 5 імен, які приваблюють багатство та успіх

Як зберегти березовий сік

Зібраний сік зберігайте в холодильнику не більше трьох днів. Однак продукт цей швидко псується, а пити більше склянки на день не рекомендується. Тому зберегти свіжим велику кількість напою не вийде.

Щоб напій зберігався місяцями, закрийте березовий сік на зиму. Це не тільки подовжить свіжість, а й поліпшить його смакові якості. Напій також можна заморозити морозилці в пластикових пляшках.

Останні новини
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward