В Україні впровадять реабілітацію для пацієнтів після коронавірусу: деталі від МОЗ

event 17:37 Понеділок 12 Квітня 2021 ПОДІЇ

Міністерство охорони здоров’я України розробило стандарт медичної допомоги по реабілітації пацієнтів, які перенесли COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час ранковго брифінгу розповіла, що МОЗ сформувало пропозицію до Національної служби здоров’я України щодо впровадження нового пакету медичних послуг з реабілітації. Коли відповідні послуги стануть доступними, наразі невідомо.

Коментар: МОЗ сформував ряд ініціатив, які дозволять створити в Україні дієву систему реабілітації пацієнтів з COVID-19. Вже є напрацьовані рекомендації відповідно до рекомендацій ВООЗ, зокрема, спільно з Державним експертним центром розроблений стандарт медичної допомоги по реабілітації пацієнтів з COVID-19″, – розповіла Микичак.

За її словами, МОЗ працює над створенням в Україні системи реабілітації для інших пацієнтів. Зазначимо, що особливо йдеться про людей, які перенесли коронавірус у важких та середньо-важких формах.

Також мають визначити і затвердити мережу санаторно-курортних закладів та закладів охорони здоров’я, які зможуть надати відповідну спеціалізовану допомогу.

Коментар: “МОЗ на минулому тижні завершив розробку проектів ряду документів, зокрема, порядку організації надання реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоров’я, типове положення про реабілітаційному відділенні, мультидисциплінарної команди”, – додала вона.

Рік тому Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що люди, які переносять коронавірус в легкій формі, одужують приблизно через 2 тижні, в більш складній формі – від 3 до 6 тижнів.

Однак українські медики вважають, що у більшості пацієнтів спостерігаються симптоми постковіду по декілька місяців, а у іншої частини пацієнтів зовсім не зникають з моменту інфікування коронавірусом.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Вчені назвали симптоми утворення тромбів після вакцинації AstraZeneca

Останні новини
07.05.2021, П’ятниця
06.05.2021, Четвер
05.05.2021, Середа
04.05.2021, Вівторок
03.05.2021, Понеділок
02.05.2021, Неділя
01.05.2021, Субота
30.04.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward