Професорка вірусології пояснила, чим відрізняються найвідоміші вакцини від Сovid-19

event 11:42 Середа 17 Лютого 2021 ПОДІЇ

Вакцини Pfizer-Biontech та Moderna – вакцини нового покоління і практика їх використання поки що дуже обмежена. На це звернула увагу доктор медичних наук, професор, лікар-вірусолог, завідувачка відділу вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Алла Мироненко.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Фахівчиня зазначає: попри те, що виробники стверджують, що вакцина Pfizer-Biontech дуже ефективна, вона, і Moderna – це вакцини вироблені за новою технологією, досвіду використання таких препаратів у людства поки що не було.

Pfizer-Biontech і Moderna створені на основі матричної РНК (мРНК) – штучно створеного чистого генетичного матеріалу збудника. В організмі людини клітини, користуючись отриманою мРНК, починають самі виробляти елементи вірусу, тим самим запускаючи захисну реакцію імунної системи. Ще одна перевага цього методу – швидкість.

Нагадаємо, на сьогодні для запобігання зараженню Covid-19 світова медицина офіційно визнала п’ять вакцин різного виробництва: Pfizer-Biontech, Moderna, AstraZeneca, Novavax, Sinovac .

Що ж до інших вакцин, то вже відомо, що вони мають певні обмеження. Наприклад, AstraZeneca не рекомендують для людей старшого віку. 

Коментар:Щодо AstraZeneca – вже відомо, що у людей, старших 65 років, ефективність застосування низька, тому цю вакцину не позиціонують для старшої вікової категорії. Тепер про Sinovac – це вакцина китайська, виготовлена за давно відомою технологією: вирощений в лабораторних умовах вірус, інактивований, почищений. Досвід використання вакцин, виготовлених за такою технологією, чималий. Я думаю, цілком її можна застосовувати всім, для кого взагалі вакцинація показана. Є ще Novavax – у її виготовленні застосовані нанотехнології, це генноінженерна вакцина… Не знаю, чи буде ця вакцина в Україні“, – пояснила вірусолог.

Також Мироненко роз’яснила, чи дійсно вакцини від коронавірусу становлять небезпеку і можуть змінити ДНК людини. 

Коментар: У людини, як у будь-якої живої істоти, є дуже потужний апарат контролю. Я поясню. У клітинах є фермент, який називається репараза. Він “ремонтує” всі похибки, які трапляються під час відтворення генетичної інформації. Тобто є потужний апарат, який захищає клітину. Для того, щоб проникнути повз цей механізм контролю, фрагмент мРНК покритий ліпідним (жировим) наношаром. Наступний крок – мРНК вбудовується в хромосоми, в генетичну інформацію людини, в ДНК, після чого починається продукування фактично чужородного вірусного білка у самій клітині. На цей вірусний білок і мають утворитися антитіла. Теоретично все прекрасно, але треба подивитися як воно буде працювати“, – зазначила вона. 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: Україна опустилась у рейтингу світових виробників молока

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward