Зеленський закликав сенаторів США ввести санкції проти РФ

event 11:40 Четвер 20 Січня 2022 ПОЛІТИКА

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з сенаторами США передав американській стороні, що санкції проти Росії після її нападу на Україну не стримають Кремль. Про це пише Axios з посиланням на чотири поінформовані джерела.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Сенат наразі працює над масштабним пакетом санкцій, щоби стримати Росію від її нападу на Україну. Демократи і республіканці на боці підтримки Києва, проте розходяться у думках щодо термінів введення обмежень: запровадити санкції зараз, щоби продемонструвати рішучість, чи зберегти загрозу майбутніх санкцій і продемонструвати високу ціну у разі нападу.

Провідний демократ у Сенаті Боб Менендес представив законопроєкт щодо санкцій, який набуде чинності у разі вторгнення РФ в Україну. Його ж колега – республіканець – Джим Ріш запропонував законопроєкт про негайні санкції і зупинку запуску “Північного потоку-2”.  

Як пояснює видання, законопроєкт демократів дозволить Байдену право вирішувати, коли запроваджувати санкції, на що він уже має право. Республіканський законопроєкт “змусить президента зробити це негайно”.

У розмові з сенаторами Володимир Зеленський “був гранично зрозумілий”, розповів виданню співрозмовник, близький до українського глави: “Північний потік” має бути санкціонований зараз, а будь-які майбутні санкції щодо “Північного потоку” чи інші санкції не допомагають – чи то політика, чи то закон”.

Коментар: Президент (України – ред.) чітко дав зрозуміти: санкції проти Північного потоку-2 мають бути введені зараз. Адже будь-які ймовірні санкції щодо Північного потоку-2 або інші обмеження будуть марними“, – пише видання.

Санкції, обумовлені подальшою ескалацією, “у кращому випадку нейтральні, у гіршому – фактично підбадьорять Путіна”, додало джерело, стверджуючи, що як сусіди українці краще розуміють “російський менталітет”: “Путін не розуміє таких розпливчатих погроз. “Якщо” не у його лексиконі. Є “так” і є “ні”.

Своєю чергою, високопоставлений помічник демократів підтвердив Axios: “Якщо хтось і розуміє небезпеку втручання у законодавчий процес іншої країни, то це президент Зеленський”.

Водночас інший високопоставлений помічник демократів зазначив, що тон розмови з українським главою був позитивним і теплим, попри розбіжності щодо того, коли повинні бути запроваджені санкції.

Коментар:У фокусі політики адміністрації США є вибудовування найжорсткішого пакету санкцій, який тільки може бути введений за підтримки європейських союзників. Тому що, хочемо ми цього чи ні, європейці насправді мають більш сильну руку щодо санкцій, які можуть нашкодити Росії“, – сказав помічник.

Джерело

Останні новини
17.05.2022, Вівторок
16.05.2022, Понеділок
15.05.2022, Неділя
14.05.2022, Субота
13.05.2022, П’ятниця
12.05.2022, Четвер
11.05.2022, Середа
10.05.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward