На що найбільше грошей витрачають українці?

Сьогодні розберемо, на що ми витрачаємо більшу частину доходів та який споживчий настрій панує у нашій державі.
Індекс споживчих настроїв (ІСН) – індикатор, який показує зміну попиту, за ним визначають ставлення громадян до економічної ситуації в країні. Економічна ситуація легко зчитується з того, які покупки роблять українці. При зростанні споживчих настроїв споживачі роблять більше дорогих покупок, при спаді – обмежуються і економлять.
В Україні ІСН визначають щомісячно. Опитується 1000 осіб віком 15 до 59 років, при цьому враховують стать, вік та місце проживання – міську чи сільську місцевість. Якщо порівнювати споживчі настрої впродовж 2019, вони відчутно коливаються – у березні показник опустився на 1.7 пункти, до 65,3 (з 200 можливих), а вже в квітні піднявся до 71,6.
Більша частину доходів ми витрачаємо на їжу та оплату ЖКП. Структура витрат відрізняється в залежності від місцевості. У містах витрати на продовольчі товари складають 52,3% від усіх, а в сільській місцевості – 44,3%. Непродовольчі витрати розподіляються: у містах – 21,3%, селищах – 21,3%.
Згідно даних Державної служби статистики, у 2018 році споживачі споживачі на продукти харчування витратили 290 млрд грн (до 43,3% всіх видатків), у 2017 році ця сума складала – 233,2 млрд грн (38,8%). Варто не забувати про інфляцію, яка на квітень 2019 року зросла до 8,8% у річному вимірі.
Читайте також: Як зміниться виплата субсидій в Україні?

Україна повністю перейде на громадський електротранспорт: названо терміни

Чоловіки цих знаків Зодіаку прирікають жінок на страждання
