Голубовська назвала важкі ускладнення після COVID-19

event 13:01 Середа 17 Лютого 2021 ПОДІЇ

У хворих на COVID-19 навіть після одужання можуть виникнути ускладнення у вигляді інфарктів, інсультів і психоневрологічних проявів.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це в Facebook написала провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська. Лікарка зазначила, що такі ускладнення можуть виникати і без ознак респіраторних синдромів, а також у віддалені періоди після гострої фази.

Коментар: Ми неодноразово спостерігали тромбоемболічні події після виписки вже стабільних хворих, власне, як і дебюти подальшого захворювання з таких епізодів. І неодноразово говорили про те, що це ковідні інфаркти та інсульти, подобається це комусь чи ні“, – повідомила вона.

За словами Голубовської, також у хворих після гострої стадії можуть виникати синдром Гієна-Барре, гострий дисемінований енцефаломієліт, лейкоенцефаліти та інше.

Коментар:Про когнітивні порушення вже відомо всім. До речі, вони можуть виникати і як наслідок інтенсивної терапії“, – зазначила медикиня.

Також у багатьох пацієнтів і навіть медиків спостерігається посттравматичний синдром, пов’язаний з COVID-19.

Коментар: Я весь час думаю про те, що повинна відчувати хвора людина, спостерігаючи, як поруч помирає людина, як лікарі борються за її життя, як вона сам намагається вижити, обіймаючи фотографії своїх близьких“, – резюмувала Голубовська.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Професорка вірусології пояснила, чим відрізняються найвідоміші вакцини від Сovid-19

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward