Вівторок 20.10.2020

-:-

Чому у мозку “застрягають” пісні та як це побороти – відповідь експерта

event 19:38 Вівторок 29 Вересня 2020 ПОДІЇ

За статистикою 98% людей періодично відчувають стан, який називається “синдром нав’язливої мелодії”. Однак, що саме відбувається з нашим мозком під час “застрягання” мелодії досі було загадкою.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: І жінки, і чоловіки однаково часто відчувають це явище, але синдром нав’язливих мелодій має тенденцію тривати довше у жінок. Крім того, він дратує їх сильніше, ніж чоловіків.

На пісні з текстами доводиться 73,7% “застряглих мелодій”, тоді як інструментальна музика викликає лише 7,7% всіх випадків.

Вчені навіть знайшли спосіб боротися з цим синдромом: для того, щоб позбутися нав’язливої ​​мелодії, необхідно “перемкнути” мозок на будь-яку важку задачу для робочої пам’яті – кросворд, логічну вправу або щось подібне.

Чому виникає синдром нав’язливої мелодії

Коли людина чує музику, низькі та високі частоти обробляють різні області мозку, “зводячи” їх в єдину гармонійну картину. Ефекти впливу музики на мозок легко зафіксувати під час звучання мелодії, але як це зробити, коли музика програється тільки в голові?

Дослідники використовували метод електрокортикографії – фіксування мозкової активності за допомогою електродів, накладених на кору головного мозку. Цей метод дозволяє фіксувати активність нейронів в різних областях мозку набагато точніше.

Виявилося, що, сприйняття музики та “програвання” уявних мелодій активують одні й ті ж ділянки мозку, що відповідають за обробку низьких і високих частот.

Отримані дані відкрили вченим перспективу для нового підходу до дослідження афазії – стану, при якому людина чує і прекрасно розуміє мову, але не може говорити або відтворити почуте.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Як впливає кількість ілюстрацій у книгах на читання дітей – дослідження

 
Останні новини
19.10.2020, Понеділок
18.10.2020, Неділя
17.10.2020, Субота
16.10.2020, П’ятниця
15.10.2020, Четвер
14.10.2020, Середа
13.10.2020, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward