“Зовсім не 8”: вчені розповіли, скільки годин на добу потрібно спати

event 22:37 Понеділок 02 Травня 2022 Здоров'я

Надлишок або нестача сну пов’язаний з погіршенням когнітивних функцій та психічного здоров’я, виявили дослідники з Кембриджського університету (Великобританія) та Університету Фудань (Китай).

Перевірені та актуальні новини з фронту БАЙРАКТАР NEWS.

Вчені дійшли висновку, що сім годин – ідеальна кількість сну для людей середнього віку та старших. Вчені з Великобританії та Китаю вивчили дані майже 500 тис. дорослих віком від 38 до 73 років із Британського біобанку. Учасників опитували про їх режим сну, психічне здоров’я та благополуччя, також вони проходили серію когнітивних тестів.

Аналізуючи ці дані, команда дослідників дійшла висновку, що як недостатня, так і надмірна тривалість сну виявилася пов’язаною з порушенням когнітивних функцій, зазначається на сайті Кембриджського університету. Серед них швидкість обробки інформації, зорова увага, пам’ять і навички вирішення проблем, що виникають.

Читайте також: Вчені виявили найкорисніший овоч для легень. Він доступний кожному

Фахівці зазначають, що недостатня чи надмірна тривалість сну може стати фактором ризику зниження когнітивних функцій при старінні.

“Гарний нічний сон важливий на всіх етапах життя, але особливо з віком”, – вказує професор факультету психіатрії Кембриджського університету Барбара Саакян, один із авторів дослідження.

Як вважають дослідники, однією з можливих причин зв’язку між недостатнім сном та зниженням когнітивних функцій можливо порушення повільного – глибокого – сну.

Сім годин на добу виявились оптимальним часом сну не тільки для підтримки когнітивних функцій, але й для хорошого психічного здоров’я. Спали менше або довше цього часу повідомляли, що відчували більше симптомів тривоги та депресії.

Останні новини
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward