Чи можна слухати музику в навушниках на повній гучності
Слухати музику в навушниках стало таким же природнім, як дихати. Якщо звук “врубати” на таку потужність, що і власного голосу не чути, то можна втратити слух. І тоді замість навушників доведеться носити слуховий апарат, пише сайт 20 Хвилин.
• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
Слухати музику в навушниках можна при 60% від максимальної гучності, не довше години підряд і не більше двох годин за добу.
Допустимою нормою шуму, навіть якщо він тривалий, є 55 децибел. Прослуховування музики в навушниках при гучності в 80 децибел протягом двох годин – мінус 50% слуху в майбутньому.
Щоб нікого не чути
Саме так пояснюють більшість людей постійне використання навушників. В офісі, наприклад, щоб зосередитись на роботі і не відволікатись на сторонні звуки, розмови чи сміх, багато людей одягають навушники – і, вуаля, світ навколо замовкає. Залишаєшся один на один із улюбленою музикою і спокійно працюєш.
Безліч підлітків та молодих людей, заходячи в транспорт, першим ділом одягають навушники і перемикаються на власну хвилю. При цьому мугичуть щось під ніс, кивають головою, підтупцьовують ногою в ритм.
Можна припустити, що гучність музики вони “врубили” на всі сто, тому ні власного, ні чужого голосу не чують.
Симптоми глухоти
Якщо ви вперто не вірите, що щоденне прослуховування музики в навушниках при максимальній гучності вже почало впливати на ваш слух, придивіться до себе уважніше. Тепер навіть без навушників вам хочеться підкрутити гучність, бо не можете розібрати слова пісні? Та і диктор новин по телевізору почав говорити тихіше, а радіо, то, взагалі, зіпсувалося. Все частіше ви просите знайомих повторити сказане, бо щось не розчули. А домашні стомилися виривати у вас із рук пульт телевізора в боротьбі за рівень гучності.
Якщо ви можете об’єктивно відповісти “так, є таке”, то негайно перегляньте свої стосунки з навушниками. Щоб не довелося згодом вступати в стосунки зі слуховим апаратом.
Особливо шкодять вашому слухові малесенькі навушники, які вставляються глибоко у вушну раковину – так звані вакуумні навушники. У цьому випадку звук діє безпосередньо на барабанну перетинку. І все б нічого, якби це було допустимих 50-60% максимальної гучності. А коли це повних 100%, страшно уявити, що робиться з вашими перетинками.
Навушники-накладки менш шкідливі для ваших вух. В них звук не діє безпосередньо на барабанні перетинки, а пом’якшується за рахунок мембран.
Читайте також: Чи можна їсти гарячу випічку: причини та наслідки
Що каже Вікторія Криштоф, лікар-отоларинголог медичного центру “Альтамедика”
Тим, хто любить постійно слухати музику в навушниках, варто притримуватись певних правил. Протягом дня вухам потрібно давати перепочити. Шкідливою для слуху вважається гучність у 90 децибел. А коли людина вмикає музику на максимальну гучність, звукова хвиля травмує барабанну перетинку. Кровообіг у цій перетинці порушується, що згодом призводить до погіршення слуху.
Фізичного болю людина не відчуває. Хоча, в деяких випадках, виникає раптовий шум у вухах. До зниження слуху можуть додаватися і такі симптоми, як головний біль, дратівливість та навіть запаморочення. Повністю відновити слух не завжди можливо. Як тільки у людини з’явилися симптоми погіршення слуху, варто звернутися до лікаря – бажано, до сурдолога.
Як тільки з’являється підозра щодо погіршення слуху, потрібно на деякий час взагалі відмовитися від використання навушників. Або хоча б поступово зменшувати тривалість прослуховування музики у такий спосіб і вмикати меншу гучність – на 50% від максимально допустимої.