Чи можна їсти гарячу випічку: причини та наслідки

event 13:30 Неділя 28 Травня 2023 Здоров'я

Гаряча випічка — улюблені ласощі для багатьох людей. Непередаваний аромат, хрустка скоринка і ніжний хлібний м’якуш, який тане в роті — хіба не ідеально? Однак у фахівців з харчування зовсім інший погляд на це питання, адже регулярне поїдання гарячого хліба може стати причиною серйозних захворювань травної системи, пише Ukr.Media.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Щоб хліб був високим і пористим, в тісто додають дріжджі, в процесі бродіння яких виділяється вуглекислий газ і тісто набуває бажану консистенцію. Після того, як гарячий хліб дістали з печі, дріжджі зберігають свою активність ще протягом 6-8 годин. Поки хліб повністю не охолоне, а м’якуш перестане бути пухким і клейким.

Якщо з’їсти навіть невелику кількість гарячого хліба, в шлунку активізуються процеси бродіння, в результаті чого підвищиться кислотність шлункового соку, що може стати причиною запалення слизових і, як наслідок, гастрит або виразка шлунку.

Крім того, через свою клейку консистенцію, гарячий хлібний м’якуш утворює маленькі грудочки. Вони настільки щільні, що шлунковий сік не в змозі їх переварити, вони потрапляють в кишечник, в результаті чого може виникнути здуття, тяжкість і дискомфорт.

Читайте також: Від зловживання солодощами виникає агресія та психічні розлади

Але є і хороші новини. Оскільки саме бродіння становить головну небезпеку гарячого хліба, можна просто перейти на бездріжджовий. У процесі його приготування не відбувається бродіння, а значить і для шлунку він небезпеки не несе. Головне, не забувайте, що хліб — продукт висококалорійний і при цьому не дуже поживний, тому їсти його варто в обмежених кількостях.

Останні новини
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
24.09.2023, Неділя
23.09.2023, Субота
22.09.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward