Як розпізнати симптоми небезпечної весняної хвороби

event 17:08 Четвер 25 Березня 2021 ПОДІЇ

Весняна хандра – це дуже серйозно, зазначають психіатри. На її тлі можливі душевне пригнічення і депресія, через які людина перестає справлятися зі звичними обов’язками. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Щорічно від весняної депресії страждають тисячі жителів планети.Цей стан виникає навіть за наявності сонячної і теплої погоди. 

Проблема в тому, що багато хто не може признатися самі собі або не помічає, коли саме настає хандра. Фахівці пояснили, що переживати подібний стан навесні схильні, насамперед, люди, які звикли жити повсякденним життям.

Пригнічений психологічний стан, на думку експертів, пов’язаний з тим, як людина себе реалізує – відчуття своєї нереалізованості, недооціненість провокує стан нудьги.

Розуміння, що людина може знаходитися у депресивному стані навесні, – перший крок до позбавлення від цього емоційного розладу.

Зазвичай весняна хандра характеризується смутком, зневірою, меланхолійним станом і мінорним настроєм. Як відмічають ті, хто зіткнувся або стикався з цією недугою, що настає з появою першого весняного променя сонця, під час весняної депресії уранці важко примушувати себе вставати з ліжка, а упродовж усього дня сльози самі по собі навертаються на очі.

Симптомами весняної хандри називають багато емоційних проявів, проте, в цілому, вони усі зводяться до загального занепадницького стану:

  • слабкість, безсоння, почуття тривоги і занепокоєння;
  • поганий настрій і смуток, сльози і роздратованість без приводу;
  • нав’язливі думки про смерть, постійні головні болі;
  • втрата апетиту або навпаки надмірне бажання постійно щось їсти;
  • відсутність концентрації на чому-небудь, апатія, небажання вчитися/працювати;
  • занижена самооцінка, висока міра самокритики, невдоволення собою, відчуття власної непотрібності і нікчемності;
  • понижена працездатність із-за почуття втоми.

При цьому, симптоми можуть проявляти як усі відразу, так і лише кілька з них.

При усвідомленні прояву такого самопочуття, головне встановити, як давно цей розлад виник. Якщо зовсім нещодавно – близько тижня тому, то проблема полягає саме у весняній депресії, але якщо мінорний настрій спостерігається за внутрішніми відчуттями більше місяця або біля того, то необхідно звернутися за рекомендаціями до фахівця.  

Як повідомляють фахівці, весняна депресія є стресовим станом організму людини, яке проявляється в період з кінця зими до початку літа. Супроводжується весняна хандра істотним зниженням працездатності, смутком, а також підвищенням стомлюваності.

Прояв цієї недуги може бути в легкій формі, тобто тривати декілька днів, або може бути у важкій формі з тривалістю в 2 тижні і більше. Боротися з легкою формою можна і самостійно, проте важка форма потребує звернення до психотерапевта.

Для того, щоб впоратися з таким емоційним розладом, слід змінити обстановку, займатися спортом, приділяти не менше 9 годин на добу сну, збільшити вживання вітамінів, надати життю яскравості і кольору, любити себе і більше знаходитися в товаристві приємних людей.

Якщо не вдається заснути, краще перед сном здійснювати піші прогулянки на свіжому повітрі, варто більше знаходитися на вулиці в активному русі.

Джерело: сайт Greenpost

Читайте також: У Pfizer розпочали випробовувати пігулки проти коронавірусу на людях

Теги:
Останні новини
19.09.2021, Неділя
18.09.2021, Субота
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
15.09.2021, Середа
14.09.2021, Вівторок
13.09.2021, Понеділок
12.09.2021, Неділя
11.09.2021, Субота
10.09.2021, П’ятниця
09.09.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward