П'ятниця 04.12.2020

-:-

Apple вдвічі зменшить комісію за використання App Store: кому пощастить

event 01:01 Четвер 19 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Компанія Apple анонсувала програму підтримки малого бізнесу. Для них удвічі зменшать комісію за продаж додатків і віртуальних товарів у App Store.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це йдеться в блозі Apple.

Програма підтримки запускається з 1 січня 2021 року для того, щоб “малі й незалежні розробники продовжили працювати над інноваціями в період глобальних економічних викликів”. У компанії кажуть, що знижена комісія дозволить розробникам-початківцям більше ресурсів вкладати в розвиток власного бізнесу.

Деталі програми обіцяють оприлюднити на початку грудня, а наразі оголосили основні критерії для участі. 15% (а не 30%) від доходу за розміщення програм в App Store зможуть платити:

  • розробники, які за 2020 рік заробили до 1 млн доларів на своїх додатках;
  • нові розробники, які раніше не розміщували свої додатки в App Store.

Щойно розробник на додатку заробить понад 1 млн доларів, за розміщення в App Store доведеться платити 30% комісії. Якщо програми розробника через рік знову зароблять менше ніж 1 млн доларів, то він може претендувати на 15-відсоткову комісію з наступного року.

Що передувало?

У вересні великі компанії-розробники ігор і додатків, зокрема Epic Games, Spotify і Tinder, вирішили створити коаліцію для боротьби з політикою компаній-гігантів Apple Inc. та Google щодо комісій у їхніх онлайн-магазинах. Розробники обурилися через те, що умови компаній-гігантів роблять їх неконкурентоздатними.

Останнім часом у бік Apple Inc. та Google усе частіше лунають закиди про монопольність на ринку додатків. Компанії фактично контролюють весь світовий ринок додатків для смартфонів через власне програмне забезпечення та власні магазини для додатків — Apple Store та Google Store.

До того ж компанії використовують суперечливі тактики. Наприклад, Apple не дозволяє встановлювати на айфони додатки не з власного магазину. А Google забороняла використання версій Android, створених на базі відкритого коду. Також компанія зобов’язує всіх виробників Android-телефонів встановлювати власний пошуковик Google.

У червні Єврокомісія почала розслідування проти компанії Apple щодо недобросовісної конкуренції. Їй, зокрема, закидають примушування користувачів до використання лише своєї системи оплати Apple Pay і додатків лише зі своєї крамниці App Store.

Джерело: сайт Громадське

Читайте також: Новинки від Apple: які ґаджети показали на осінній презентації

Останні новини
04.12.2020, П’ятниця
03.12.2020, Четвер
02.12.2020, Середа
01.12.2020, Вівторок
30.11.2020, Понеділок
29.11.2020, Неділя
28.11.2020, Субота
27.11.2020, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward