СБУ встановила особи ще 4-х організаторів так званого “референдуму”

event 11:18 Понеділок 06 Лютого 2023 ПОДІЇ
psevdoreferendum

СБУ встановила особи ще чотирьох організаторів так званого “референдуму” на тимчасово окупованій території Луганської області. Зокрема серед них два “депутати народного совета лнр ІІІ созыва”. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Що відомо про “організаторів” ?

Задокументовано, що двоє луганчан увійшли до складу так зв. “парламенту” угруповання “лнр” у результаті псевдовиборів 2018 року. З того часу вони брали участь у “державотворенні”  угруповання “лнр” та у російських пропагандистських акціях.  

Один із них перебуває під санкціями України та зарубіжних держав-партнерів за протиправну діяльність проти нашої держави.  

Правопорушник вів активну пропаганду серед населення тимчасово захопленої рашистами території, агітував людей віддати свій голос на “референдумі” на користь приєднання Луганської області до держави-терориста.

Другий “депутат” у якості члена так зв. “общественного штаба референдума” виїжджав до районів Луганщини, захоплених ворогом після 24 лютого 2022 р. Через окупаційні ЗМІ та під час зустрічей з “виборцями” поширював вигадані кремлівськими політтехнологами антиукраїнські наративи, закликав людей взяти участь у “великій історичній події” – організованому загарбниками “плебісциті”.

У вересні 2022 р. під час пленарного засідання так зв. “народної ради лнр” “депутати” проголосували за “закон” про проведення “референдуму”.

Згодом, на підставі цього “документу”, окупанти провели “референдум” у Луганської області та на так зв. “закордонних дільницях”, створених на території рф. 

Також підозру від СБУ отримали так зв. “голови територіальних виборчих комісій” – у м. Луганську та у Кремінському районі. 

 За даними досудового розслідування вони добровільно погодилися обійняти ці посади.  

23-27 вересня 2022 року організатори фейкового плебісциту провели організаційну роботу зі складання списків виборців та видачі бюлетенів для голосування, які містили питання “Вы за вхождение лнр в состав российской федерации?” Також вони надавали вказівки іншим членам «комісій», підраховували бюлетені, складали протоколи голосування тощо.

Читайте також – СБУ затримала російських агентів, які готували ракетні удари

   Наразі фігурантам повідомлено про підозру за:

– ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України); 

– ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Зловмисники переховуються на тимчасово окупованій території Луганської області. Утім, місця їхнього перебування встановлено СБУ. Невдовзі їх буде оголошено у розшук.

Останні новини
21.03.2023, Вівторок
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward