Як вибрати ковдру. Поради Le Vele

event 16:59 Понеділок 04 Вересня 2023 Дім-Сад

Слушно відзначили експерти магазину текстилю для дому Le-Vele, що ковдра – це не простий предмет для покупки. Перед тим, як купити ковдру розглянемо основні критерії вибору. Сезонність, тип наповнювача, вага ковдри, зручність у догляді, вартість, розмір, призначення (дитяча чи доросла) та наявність алергії повинні бути основними факторами вибору.

Сезонність

Проаналізувавши інформацію сайту Le-Vele.com.ua слід зазначити, що існує три категорії ковдр: зимові, літні та всесезонні. Зимові ковдри важать 400 грамів на квадратний метр, а то й більше, і є хорошими аккумуляторами тепла. Літні виготовляються з легких тканин щільністю 200 г/м кв. і пропускають повітря, щоб запобігти перегріванню тіла. Ну а всесезонні забезпечують приємні умови протягом усього року. Їх щільність може бути різною, але зазвичай становить 300 г/м2.

Як вибрати відповідний розмір?

Для однієї людини краще використовувати односпальну або полуторну ковдру розміром 140х205 або 155х215 см. Ідеальний розмір ковдри для двох осіб – 220х240 см або 200х220 см. Довжину ковдри можна просто визначити, додавши 20-30 см до свого зросту. 

Ковдри з натуральним наповнювачем

Натуральні наповнювачі часто дорожчі за синтетичні, але оскільки вони, як правило, добре пропускають повітря і вологостійкі, то покращують мікроклімат у ліжку. Відсутнє накопичення статичної електрики. Дотик до неї приємний.

Вовняна ковдра

Найчастіше використовується верблюжа вовна. Козяча та овеча трохи менш. Важливо зазначити, що кашемір отримують з кіз певної породи. Оскільки їх вовна дуже тонка і наповнена бульбашками повітря, кашемір краще зберігає тепло, будучи при цьому легшим. Більш типовим є використання комбінації кашеміру з іншими волокнами, оскільки ковдра, виготовлена повністю з кашеміру, є розкішною і дорогою. Овеча вовна є одним з найдоступніших наповнювачів, оскільки часто коштує дешевше, ніж синтетичні аналоги.

Плюси

  1. Ковдра ефективно утримує тепло, під нею не стає занадто жарко. Зайве тепло виводиться назовні.
  2. не накопичує статичну електрику.
  3. створює сприятливий мікроклімат, корисний для здоров’я.
  4. має антибактеріальні властивості.
  5. Ключова якість вовняної ковдри – це її здатність зберігати тепло.

Мінуси

  1. Натуральний наповнювач приваблює моль, це слід враховувати перед зберіганням.
  2. Необхідно ретельно обирати виробника. Вовна може неприємно пахнути після обробки низького сорту.
  3. Великі теплі ковдри можуть важити багато.

Догляд

Вовняні ковдри слід зберігати у вентильованому приміщенні, коли вони не використовуються. Натуральні наповнювачі не можна упаковувати в мішки для пилососа або інші пластикові пакети.

Ковдру можна прати разом з виробами з вовни в пральній машині в ручному режимі. Деякі машини включають цикл прання вовни, який підходить для ковдри. Сушка рекомендується в розправленому положенні. Однак, якщо часто стьобану ковдру сушити у вертикальному положенні і покласти на звичайну сушарку, з нею нічого не трапиться.

Пухова ковдра

Пух може бути як гусячим, так і качиним. Іноді пух поєднують з пір’ям або синтетичними волокнами, а не використовують окремо.

Плюси

  1. Легкість. Ковдра досить легка за вагою.
  2. Відмінна теплоізоляція. У пухових ковдрах дуже затишно.
  3. Під пуховою ковдрою важко перегрітися, оскільки пух дозволяє повітрю циркулювати, зменшуючи зайве тепло.
  4. Довговічність. При правильному догляді може прослужити двадцять років.
  5. На пуху не накопичується статична електрика.
  6. Обробка пуху відбувається протягом тривалого періоду часу, перш ніж він буде використаний у ковдрі.

Мінуси

  1. Висока ціна.
  2. Складний догляд, необхідність часто користуватися послугами хімічної чистки.
  3. Дуже гігроскопічний. Вироби з пуху не можна використовувати у вологому середовищі, оскільки вони швидко намокають.
  4. У ковдри можуть з’явитися шкідники, такі як пилові кліщі або інші паразити.

Догляд

Пухову ковдру слід іноді провітрювати. Раз на кілька років ковдру слід піддавати хімічній чистці та обробці гарячою парою, щоб запобігти появі клопів. Тенісні м’ячі можна класти в барабан пральної машини (щоб запобігти зминання наповнювача) або прати вручну. Уникайте автоматичного віджиму, він може зашкодити крихкій структурі пуху. Часто струшуйте сушарку.

У чому різниця між стьобаною та касетною ковдрою?

На сайті le-vele.com.ua доступні два варіанти: стьобаний і касетний. У чому різниця? Щоб запобігти утворенню комків в одному місці і пустот в іншому, наповнювач рівномірно розподіляється по чохлу стьобаної ковдри і прошивається за допомогою певної машини. Зазвичай стьобають вовняні ковдри.

Кожен блок касети зшивається між собою після наповнення наповнювачем. Касетні ковдри найчастіше бувають пуховими.

Автор:
Теги:
Останні новини
12.06.2024, Середа
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward