Можуть зупинити на вулиці: що чекає на військовозобов’язаних в Україні з 16 липня

event 17:00 Субота 06 Липня 2024 Суспільство

Після 16 липня в Україні – дати, коли стікає термін поновлення даних військовозобов’язаними у ТЦК та СП – чоловіки призовного віку ризикують отримати повістки або штрафи просто на вулиці. Все залежатиме від того, чи оновив військовозобов’язаний дані та чи має при собі військово-облікові документи.

Відповідне пояснення у сервісі В2В Consult надала юристка Марина Бекало. Вона зазначила, що представники ТЦК мають повноваження зупиняти чоловіків призовного віку у будь-якому місці.

Читайте також: Ухилянтам покажуть їхні штрафи від ТЦК: як перевірити заборгованість

У будь-якому разі, при зупинці в громадських місцях, представники ТЦК та СП або поліції мають право перевіряти військово-облікові документи (ВОД), чи вони є діючими, а також, чи відповідають даним/відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів (ЄДРПВР)“, – зазначила юристка.

За її словами, якщо перевірка виявить відсутність ВОД або невідповідність даних, то особа отримає штраф та повістку до ТЦК на оновлення даних. Також, за прогнозами Бекало, ті, хто оновив персональні дані не отримають штраф, але отримають повістку на проходження ВЛК.

Читайте також: На Житомирщині тренер розбещував малолітніх: що вирішив суд

“Будь-які дії представників ТЦК та СП з поліціянтами в громадських місцях, на блокпостах чи на кордоні, пов’язані із перевіркою ВОД та/або врученням повісток до ТЦК та СП, ймовірніше за все, будуть вважатися законними (зокрема за судовою практикою)”, – зазначила юристка.

Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward