Які рослини посадити біля будинку, щоб відігнати стада мух

event 12:10 Вівторок 02 Липня 2024 Дім-Сад

Вигнання мух з дачного будинку — це продовження багатовікового протистояння людини й “джерела зарази”. Йшло це протистояння зі змінним успіхом, але результат, скоріше, нічийний: людський геній винаходить масу засобів проти настирливих комах, а вони до всього пристосовуються. 

Але серед рослин у людей є союзники у справі боротьби з мухами. Хто вони? Розбираємося з експертами.

Відмінний засіб проти мух — практично всі види гераней. Недарма багато вікон у сільських будинках бабусь прикрашали саме вони. І працювали прекрасно: адже більшість сільських жителів тримали корів, свиней і так далі — адже саме вони були тоді основною “базою” для достатку мух у житлових приміщеннях. Тож герань — засіб, перевірений часом.

Ще один союзник (причому і в кімнатах теж) — папороті. У ландшафтному дизайні вони вельми популярні, а ось про цю їхню цінну властивість знають чомусь мало хто. Отже, чим більше папоротей на ділянці — тим менше мух.

Читайте також: Уряд визначився з індексацією пенсій на найближчі роки

Не люблять мухи дикий полин, але і його декоративний різновид, популярний у квітниках, нітрохи не поступається в цьому плані своєму не одомашненому родичу. Непогано захистить від мух і кущ бузини. Тільки треба не забувати за ним доглядати й вчасно обрізати, а також видаляти кореневу поросль — інакше він заполонить все навколо, нашкодивши культурним рослинам, а не тільки мухам.

До речі, цікаве спостереження. Можуть відганяти мух і звичайні томати, але тільки під час цвітіння. Але обірвані й висушені квітки здатні продовжити боротьбу. Ще мухи намагаються облітати стороною кропиву, але ось як бути з її “засміченістю”? Поселяти її серед домашніх квітів — вкрай ризикований крок, а в сушеному вигляді кропива проти мух безсила.

Читайте також: Какое оборудование необходимо для химической промышленности и кто его производит

Не люблять мухи ще й кмин. Причому не тільки той, що росте на ділянці, а й аромат його насіння, тож зберіть його в саше — однією зброєю в арсеналі дачника більше.

А ось ефірно-олійні, прянощі, цілком ефективні проти інших комах, для мух — всупереч багатьом запевненням — особливої проблеми не становлять. Запахами їх вони цілком задоволені й не бояться їх.

Останні новини
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward