Кабмін ухвалив важливе рішення щодо індексації пенсій: що зміниться

event 14:51 Вівторок 02 Липня 2024 ПОДІЇ

В Україні планують впровадити нововведення, спрямовані на скорочення використання паперових документів та автоматизацію перегляду субсидій, що спростить процес отримання соціальної допомоги. Ці зміни зроблять систему соціального забезпечення більш ефективною та зручною для громадян, особливо в умовах воєнного часу. 

Про це йдеться в проєкті постанови Кабінету Міністрів України.

Головна мета проєкту полягає в тому, щоб заявники не потребували надання документів, які вже є в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (ЄІССС) або доступні через міжвідомчий інформаційний обмін.

Читайте також: На кордоні з Польщею львівські митники затримали вантажівку з контрабандою одягу на 6,7 млн грн

Міністерство соціальної політики спростило процес отримання допомоги для громадян. Тепер заявникам не потрібно багаторазово подавати одні й ті самі документи. Це значно полегшило звернення до соціальних служб і скоротило бюрократичні перешкоди.

Крім того, у разі смерті члена сім’ї або домогосподарства більше не потрібно подавати окрему заяву на перегляд субсидії на житло. Уповноважені органи автоматично переглядають субсидію, починаючи з наступного місяця після смерті.

Читайте також: Прем’єр Угорщини з візитом в Україні: про що говорили Зеленський з Орбаном

Це значно полегшило процедури для родин, які переживають важку втрату і нездатні оперативно вирішувати формальності. Впровадження електронного обміну даними та автоматичного перегляду субсидій має кілька ключових переваг:

  • зменшення часу для опрацювання заявок: автоматизація процесів дасть змогу швидше розглядати заявки та надавати допомогу;
  • зменшення паперової роботи: менша кількість паперових документів знизить навантаження на працівників соціальних служб і підвищить ефективність їхньої роботи;
  • підвищення зручності заявників: люди зможуть отримувати необхідну допомогу без зайвих візитів до державних установ, що особливо важливо під час війни;
  • автоматичний перегляд субсидій: це значно полегшить життя сім’ям, які переживають втрату, даючи їм змогу зосередитися на важливих питаннях.

Нагадаємо, з початку 2024 року для суддів збільшили розмір пенсії на понад чотири тисячі гривень. У результаті в середньому їхні середні виплати становлять 103 874 гривні.

Останні новини
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward