Можливо, війна наближається до кінця, бо є інтерес її закінчити “великими гравцями” — Грицак

event 16:23 П’ятниця 05 Липня 2024 Війна
Ярослав Грицак

Ярослав Грицак, відомий історик та професор Українського католицького університету, в інтерв’ю Radio NV висловив думку, що війна Росії проти України може наближатись до свого завершення. На його думку, зростаюча кількість сценаріїв, які передбачають втрату територій Україною, свідчить про те, що «великі гравці» у світі зацікавлені в закінченні конфлікту.

«Зараз дедалі частіше з’являються сценарії завершення війни, які припускають втрату територій Україною. І сама поява такої кількості сценаріїв говорить, що, можливо, війна наближається до кінця, тому що є зацікавленість великих гравців її закінчити», — сказав Грицак в ефірі Radio NV.

Проте, ключовим питанням залишається позиція російського диктатора Володимира Путіна. «Чи зацікавлений Путін закінчити війну — це питання, на яке відповіді наразі немає», — зазначив історик, додавши, що вірогідно йде гра на підвищення ставок.

Читайте також: У Раді розглядають два нові законопроєкти про економічне бронювання

План Трампа і позиція України

У червні стало відомо, що радники кандидата в президенти США Дональда Трампа представили йому план завершення війни. Згідно з ним Київ отримає більше американської зброї тільки за умови початку мирних переговорів з Москвою. Якщо Росія відмовиться від переговорів, США обіцяють посилити підтримку України.

Під час дебатів з президентом США Джо Байденом, Трамп заявив, що зміг би закінчити війну ще до свого вступу на посаду. Однак, він категорично відкинув умови Путіна щодо капітуляції України та відмови від чотирьох областей.

Читайте також: В областях не буде відключень увесь день з 9 по 24 липня – Укренерго

Президент України Володимир Зеленський 3 липня закликав Трампа запропонувати свій план швидкого завершення війни. Попередивши, що будь-яка пропозиція не повинна порушувати суверенітет України.

Позиція Росії: Безперспективні переговори?

Аналітики Американського інституту вивчення війни (ISW) 5 липня повідомили, що Путін вимагає капітуляції України ще до будь-якого припинення вогню. У своєму виступі на саміті Шанхайської організації співробітництва в Казахстані, Путін відкинув можливість серйозних переговорів, наполягаючи на «незворотній» демілітаризації України як попередній умові.

Раніше Путін вказував, що переговори можливі лише із Заходом, а не з Україною. Тепер він відкинув усі урядові інституції України як нелегітимні для переговорів. Це унеможливлює будь-який реалістичний процес домовленостей про припинення вогню.

Читайте також: З 8-го липня, в окремих регіонах України очікується 41°- 42° градуси

Ці події залишають багато питань без відповідей, але одне зрозуміло: інтереси великих світових гравців можуть зіграти ключову роль у можливому завершенні конфлікту.

Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward