Спекотний липень і тропічні ночі: синоптикиня розповіла, якою буде середина літа в Україні

event 11:31 Понеділок 01 Липня 2024 Погода

Віра Балабух, кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, розповіла, якою буде середина літа для українців.

Про це вона сказала в коментарі УНІАН, відповідаючи на запитання щодо того, якою буде погода в липні, зокрема на початку місяця.

Балабух зауважила, що липень зазвичай є найспекотнішим місяцем року.

Цього року він не буде винятком. Дуже ймовірно, що він буде досить таки спекотним. Тому що за прогнозами, очікується, що середня за місяць температура може бути на два градуси вища за норму“, – зазначила експерт.

Так, за її словами, найспекотнішим може бути початок місяця. 

Тому що тут очікуються температури повітря навіть на три-чотири градуси вищі за норму. І найбільш спекотна температура повітря може бути в південних, південно-східних областях України“, – розповіла Балабух.

Водночас на початку липня, незважаючи на спеку, на заході України очікуються опади. Місцями вони можуть бути досить інтенсивні. Ці опади супроводжуватимуться грозами, градом та шквалами.

Читайте також: В Україну мчать довгоочікувані дощі: прогноз погоди

У другий тиждень липня температура дещо знизиться. Але вона усе одно залишиться на один-два градуси вищою за норму. “І в принципі, до кінця місяця залишатиметься досить високою“, – сказала експерт.

На уточнення, чи може йтися про 30 градусів і більше, Балабух зауважила: “Звичайно. Тобто, якщо ми говоримо про південні області, навіть зараз і Київщину, то це дійсно може сягати… На півдні – так це 100%-во буде вище за 30 градусів. А в нас, дуже ймовірно, також температура повітря буде перевищувати 30 градусів. Особливо, на початку липня“. За її словами, на півдні може йтися навіть і про 35 градусів тепла.

Метеоролог також підкреслила, що температури будуть високими навіть уночі. “Тобто ми в черговий раз зіткнемося з таким явищем, як тропічні ночі. Тому що температура повітря вночі може сягати вище 20 градусів“, – анонсувала Балабух і додала, що йдеться про найближчі тиждень-два.

Крім того, на запитання щодо того, чи варто в липні очікувати, тим паче, з огляду на високі температури, посух, торнадо, пилових бур та інших подібних неприємних явищ, експерт зазначила, що такі температури сприяють пожежній небезпеці та посушливості, особливо на півдні України. Тож ризик того, що посуха зберігатиметься і посилюватиметься, залишається.

Читайте також: “Пекло до +35”: липень 2024 року обіцяє температурні рекорди

На заході України ми бачимо, що на початку місяця пройде циклон, дуже ймовірно, через всю територію. І він зумовить якраз досить сильні опади, які в такий період, як правило, супроводжуються зливами, градом, шквалом. Тобто це типові явища для цього сезону“, – сказала метеоролог.

Враховуючи те, що це відбувається на фоні досить високих температур, що сприяє розвитку інтенсивної конвекції, то “можна очікувати, що ці явища можуть бути досить інтенсивними”.

Крім того, звичайно що, можуть і в окремих регіонах випадати зливи, грози, шквал. Але вони, скоріш за все, будуть локальними“, – розповіла експерт.

Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward