В областях не буде відключень увесь день з 9 по 24 липня – Укренерго

event 13:55 П’ятниця 05 Липня 2024 Суспільство

З 9 по 24 липня в усіх областях будуть змінені графіки відключень. В кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень. В інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні, повідомляє “Укренерго”.

Зміна графіків необхідна для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку – взимку та влітку – і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни.

Коли у кожній області не буде обмежень

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів такий:

– 9 липня: Дніпропетровська область;

– 10 липня: м. Київ;

– 11 липня: Київська, Хмельницька області;

– 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;

– 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;

– 18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;

– 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;

– 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;

– 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.

Зазначається, що вимірювання не застосовуються для тимчасово окупованих територій

Для чого це потрібно? 

Завдяки таким вимірам Диспетчерський центр «Укренерго» зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. 

“Ми зможемо визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств”, – повідомляють в Укренерго.

Читайте також: USAID передали Україні установки, які повністю забезпечать електроенергією три обласних центри

Аналіз цих даних дозволить надалі забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Крім того, це можливість отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак. Тобто, це дасть змогу більш точно визначити, де потрібно реалізувати проєкти з децентралізованої генерації в першу чергу і прорахувати оптимальні рішення для кожного регіону.

Як це будуть робити?

Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в системі є дефіцит енергії, спричинений масованими російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, обмеження споживання можуть бути дещо змінені. Більш конкретну інформацію щодо графіків відключень можна буде отримати від обленерго у своєму регіоні. 

Читайте також: У Британії обрали нового прем’єр-міністра: вперше за 14 років уряд очолить лейбористська партія

“Разом з тим зазначаємо, що у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації”, – додали в компанії.

Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward