Підписано меморандум про обмеження ціни на газ для виробників соцпродуктів

event 15:20 Вівторок 04 Січня 2022 ПОДІЇ

Міністерство аграрної політики та продовольства підписало з виробниками соціально значущих продуктів харчування меморандум щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку, документ обмежує націнку на видобутий в Україні енергоресурс на рівні 25%, що дозволить уникнути подорожчання продовольства в Україні та його дефіциту.

Про угоду, досягнуту з представниками виробників продуктів харчування, міністр агрополітики Роман Лещенко написав у Facebook.

Крім нього, документ підписали голова ради директорів “Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський, директор асоціації “Національна асоціація молочників України “Укрмолпром” Василь Бондаренко, голова ради директорів асоціації “Союз птахівників України” Олександр Бакуменко, директор громадської спілки “Мукомол України” Родіон Рибчинський, голова ради підприємств хлібопекарської промисловості “Укрхлібпром” Олександр Васильченко, президент асоціації “Всеукраїнська асоціація пекарів” Юрій Дученко, гендиректор асоціації “Укроліяпром” Степан Капшук.

Коментар: Визначено оптимальний граничний рівень постачальницько-збутової надбавки до ціни природного газу власного видобутку на рівні не більше 25% для задоволення потреб господарюючих суб’єктів, основним видом діяльності яких є виробництво соціально важливих продовольчих товарів“, – написав міністр у соцмережі.

За його даними, рішенням Кабінету Міністрів України і президента Володимира Зеленського була напрацьована Дорожня карта підтримки ключових галузей харчової промисловості, метою якої є збереження цінової стабільності на соціально значущі продукти харчування.

Коментар: Підписання меморандуму – це свідчення того, що взаєморозуміння між державою і бізнесом існує – компромісні рішення знайдені. Ми хочемо запропонувати галузі в умовах підвищення цін енергоносів через енергетичну біржу забезпечити їх газом власного видобутку за доступною ціною“, – написав Лещенко.

Він наголосив, що в питанні продуктів харчування повинен зберігатися баланс між продовольчою безпекою, відсутністю дефіциту, стабілізації цін ринковими інструментами і підтримкою національного товаровиробника харчової продукції в період значних коливань на енергоресурси.

Джерело

Останні новини
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
11.01.2022, Вівторок
10.01.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward