Понеділок 28.09.2020

-:-

Вчені винайшли маску, яка відстежує симптоми коронавірусу

event 12:51 П’ятниця 11 Вересня 2020 ПОДІЇ

Спеціальні датчики збирають дані про температуру тіла, насичення крові киснем, артеріальний тиск і частоту серцебиття.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Вчені з Сінгапуру розробили спеціальну систему датчиків, здатну виявляти ознаки зараження коронавірусом. При цьому її можна вбудувати в будь-яку маску.

Таким чином, фахівці створили спеціальну “систему моніторингу”, датчики якої дозволяють збирати дані про температуру тіла, насичення крові киснем (сатурацію), артеріальний тиск і частоту серцебиття. На основі цих показників можна зробити висновок про зараження коронавірусом.

Коментар: Ми побачили, що коли пацієнти з COVID-19 перебували в палатах-ізоляторах, медпрацівники повинні були входити туди знімати показники температури і показники насичення крові киснем кожні 30 хвилин або близько того… Тому ми поставили собі питання: чи можна допомогти працівникам, які перебувають на передньому краї боротьби з коронавірусом, і знизити ризики, з якими вони стикаються“, – заявив професор і виконавчий директор Інституту дослідження матеріалів та інженерної справи Ло Сянь Цзюнь.

Система, розроблена фахівцями, складається з сенсорів, які покриті полімерним матеріалом – він використовується для виготовлення дитячих іграшок. Матеріал, в який встановлюються датчики, за запевненнями вчених, гнучкий і водостійкий. Туди також вбудований передавач сигналу Bluetooth, за допомогою якого можна відправляти дані на додаток для смартфона в режимі реального часу.

Всю цю систему можна вшити, за словами професора, в багаторазову або одноразову маску, в ті місця, з якими дотикаються щоки. Теоретично маску, забезпечену чіпами, можна випрати і використовувати повторно.

Джерело: сайт Straits Times

Читайте також: “Коли ніс позакладало”: хірург пояснює, як (не) потрібно лікуватися

Останні новини
Eleanora
27.09.2020, Неділя
26.09.2020, Субота
25.09.2020, П’ятниця
Eleanora
24.09.2020, Четвер
Eleanora
Eleanora
23.09.2020, Середа
Eleanora
22.09.2020, Вівторок
Eleanora
21.09.2020, Понеділок
Eleanora
Читати більше новинarrow_forward