В мережі з’явилося фото прототипа вантажного “Запорожця”, який так і не став серійним

“Волинь”, або ж як кажуть у народі “Волинянка”, – одна з найпрохідніших машин радянських часів, але мало хто знає, з чого все починалося.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS
У 1958 році в стінах Науково-дослідного інституту НАМІ та заводу “Комунар” спроектували компактну повнопривідну вантажівку, яку назвали “Вогник”. Саме вона мала відзначитися підвищеною прохідністю та отримала індексне позначення НАМІ-049.
“Вогник” розроблявся із прицілом для експлуатації у сільській місцевості.
І дійсно, за результатами ходових випробувань з’ясувалося, що тестове авто НАМІ-049 мало дуже хорошу прохідність на всіх видах ґрунту, окрім боліт та снігу шаром 20-25 сантиметрів. У прохідності “Вогник” був на рівні серійних моделей Москвич-410 чи ГАЗ-69
Високу прохідність забезпечувала в тому числі й невелика вага машини. Ще б пак, адже кузов авто виготовили з металу і пластику, завдяки чому його вага склала 750 кг.
Конструктори відмічали, що навіть якщо “Вогник” і застрягне, то двоє людей зможуть витягнути його власними силами.
Також відомо, що машина мала привід через колісний редуктор на всі колеса, незалежно підвішені на торсіонах. Колеса комплектувалися безкамерними шинами 5,60-13” з низьким тиском та ґрунтозачіпками.
Читайте також – Виробництво автомобілів на росії обвалилося до мінімуму з часів Брежнєва



Після завершення тестів експериментальний зразок передали до Запорізького автомобілебудівного заводу, який додатково доопрацював “Вогник”. Планувалося, що авто випускатиметься у кількох модифікаціях, але до серійного виробництва справа так і не дійшла. НАМІ-049, а також його модифікований варіант НАМІ-049А “Целіна” назавжди залишилися прототипами. Втім, вони не були марними, оскільки деякі їх напрацювання використовувалися у ЗАЗ-969.

“Запечатує” рану за 60 секунд”: в Австралії створили унікальний хірургічний клей

“Розлучення – це фейк?”: ексдружина Дзідзьо засвітилася у його апартаментах (фото)
