“Церква, концерт чи стадіон?”: де найбільший ризик заразитися коронавірусом

event 08:23 Четвер 05 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Ризик спалаху в разі релігійних заходів, на думку дослідників, вищий, у порівнянні з спортивними заходами або концертами.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: У Німеччині вчені з Університетської клініки Галле і Галле-Віттенберзького університету імені Мартіна Лютера провели експеримент з тисячею людей, щоб вивчити, як масові заходи впливають на поширення інфекції.

В результаті дослідники прийшли до висновку, що заходи з розсадженням у приміщенні, якщо вони проводяться з дотриманням гігієнічних заходів і при відповідній вентиляції, мало впливають на поширення інфекції.

Коментар: Однак деякі спостереження показують, що тип події визначає його роль в епідемії: наприклад, ризик спалаху в разі релігійних заходів вищий, у порівнянні з спортивними заходами або концертами“, – пишуть вчені.

Вони також досліджували, як поширюватиметься інфекція при різних обмеженнях.

Коментар: Ми розглянули три різні сценарії: 1) без обмежень; 2) з помірними обмеженнями (розсадження в шаховому порядку, вдвічі більше входів), 3) зі строгими обмеженнями (попарно розсадження з дистанцією в півтора метра від сусідів, в чотири рази більше входів). Кожен сценарій передбачав вхід на захід (60 хвилин), першу половину (20-54 хвилин), перерва (20 хвилин), другу половину (20-45 хвилин) і вихід (15 хвилин). <…> найбільше контактів відбувалося на вході і в перерві, але лише деякі з них тривали більш як 15 хвилин. А заходи, вжиті в другому і третьому сценарії, привели до значного скорочення їх числа. Майже всі контакти під час самої вистави тривали довше 15 хвилин“, – розповіли дослідники.

За їх словами, в разі 50 заражених на 100 тисяч населення в тиждень, в середньому, від 10 до 40 інфікованих будуть відвідувати будь-який масовий захід. Якщо за базове репродуктивне число брати три (середнє число здорових людей, яких заражає один носій вірусу), ризик передачі протягом 15-хвилинного контакту під час подібних концертів становить близько 7%. Якщо уявити, що за місяць, як мінімум, 100 тисяч осіб будуть відвідувати концерти, то загальне число випадків зараження збільшиться наступним чином: 2,3%, 1,1% і 0,4% для першого, другого і третього сценаріїв відповідно.

Джерело: сайт medRxiv.org.

Читайте також: Вакциновані від грипу рідше потрапляють в лікарню з COVID-19 – дослідження

Автор:
Теги: церква
Останні новини
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward