Що потрібно знати про теплі кредити

event 14:36 Четвер 10 Січня 2019

Вже сьогодні виділено 100 млн грн на здешевлення місцевих програм “теплих кредитів”. Розглянемо як протікає їх реалізація і чи можна економити утеплені свого помешкання.

Програма теплих кредитів була прийнята ще в жовтні 2014 року. Згідно неї можна придбати енергозберігаючі матеріали і устаткування, при цьому держава компенсує 20-35% вартості купленого товару. Кредити можуть отримати власники приватних будинків, ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи. Для отримання потрібно звернутись до державних банків.

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових чи неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання таматеріалів для фізичних осіб – власників приватних будинків;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ чи ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Ефективне теплозбереження проводить до економії ресурсів – газу чи електроенергії. Ціни на які з кожним роком не перестають зупинятись в своєму рості. Тому часткова компенсація вартості  теплоізоляційних матеріалів, котлів, економних ламп, сонячних панелей та інших товарів, на які діє “теплий кредит” як ніколи актуальна.

Проблемним моментом є те, що кошти які затверджені на реалізацію даного проекту досить швидко вичерпуються. Так за половину 2018 року кошти закінчились, ще з квітня вийшла постанова, за якою мешканці квартир в багатоповерхівках можуть отримати кредити, тільки якщо вони є членами ОСББ.

Якщо ви вирішили долучитися до даної програми, варто поквапитись та оформити кредит на початку року. Для розрахунку вартості можна скористатись онлайн-калькулятором.

Читайте також: Як утеплити будинки і заощадити на рахунках?

Теги: ОСББ
Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward