Картя дня: потенційно сепаратиські регіони Європи

event 12:44 П’ятниця 29 Травня 2020 У СВІТІ

Майже у всіх країнах Європи існують регіони, з потенційно сепаратиськими настроями у суспільстві. Розповідаємо чому так відбувається, і чи варто очікувати на нову хвилю “балканізації” у Європі.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Деталі: Європейських країн, де не існує потенційних сепаратистів, куди менше, ніж держав, де існує ймовірність відокремлення частини території. Колишні імперії в той чи інший проміжок часу захоплювали сусідні держави, створені меншими етносами. Тому вони неминуче зіштовхуються з вірогідністю відокремлення “історичних регіонів”.

На що розраховують уряди, що штучно створюють сепаратистські настрої, зрозуміло. Референдум в Шотландії і вимоги до проведення аналогічного референдуму в Каталонії яскраво демонструють, що в ЄС не все так спокійно, як хотілося б.

Загадкою лишається питання, якою логікою керувалася влада РФ, припускаючи, що анексія Криму та спроба захоплення Донбасу зійдуть їм з рук і залишаться “непоміченими” світовою спільнотою.

Європа буквально “зшита” з клаптиків договором про збереження держав у поточних кордонах. Вона ніколи не демонструвала суїцидальних нахилів. А підтримка сепаратизму є вбивчою для будь-якої з країн ЄС. Тим більше якщо цей “сепаратизм”, організований ззовні в короткі терміни і з допомогою діючої армії.

Джерело: сайт BusinessViews

Читайте також: “Незважаючи на пандемію”: в Росії на футбольні матчі пускають глядачів

Теги:
Останні новини
17.05.2021, Понеділок
16.05.2021, Неділя
15.05.2021, Субота
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward