Понеділок 28.09.2020

-:-

“Чому обрали “Новачок”: розробник смертельної отрути розповів, чому Кремль “полюбив” саме її

event 17:40 Середа 09 Вересня 2020 ПОДІЇ

Вчений вважає, що російські спецслужби розраховували, що у світі мало знають про “Новачок”.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Один із розробників “Новачка” Віл Мірзаянов висловив переконання, що російські спецслужби, використовуючи цю отруту, розраховували, що у світі дуже мало знають про цю речовину. 

Коментар: “Думаю, що розрахунок був на те, що про “Новачка” просто мало хто знає. Вони (мова про російські спецслужби), мабуть, книг не читають”, – вважає фахівець.

Крім того, Віл Мірзаянов прокоментував, чому у світі досі не заборонили виготовлення цієї хімічної зброї.

Коментар: “Після Солсбері її включили до списку речовин, заборонених міжнародною конвенцією про заборону хімічної зброї. Але у документі, на жаль, є лазівка. Вона не забороняє проведення науково-дослідних робіт в цій царині, забороняє лише розробку. Тому на цілком законних підставах Державний науково-дослідний інститут органічної хімії й технологій у Москві, звісно ж, продовжує роботу з удосконалення і навіть пошуку нових отруйних речовин. Швидше за все, це нова отрута, а не та, яка була виготовлена 30 років тому. Зараз вони законно цим займаються, бо конвенція дозволяє”, – додає винахідник.

Також, Віл Мірзаянов розповів про програму розробки отрути, яка була зупинена на початку 1993 року.

Коментар: “Наскільки мене не підводить пам’ять, держава може накопичити для досліджень до 200 кг будь-якої забороненої отруйної речовини. Якщо взяти “Новачок” А242, такого обсягу буде достатньо, щоби вбити десятки, сотні тисяч людей. Повертаючись до цієї лазівки в конвенції, я спочатку був проти ратифікації її в такій редакції. Але потім погодився, бо краще мати конвенцію у такій редакції, ніж взагалі нічого не мати”, – зазначив вчений.

За словами Віла Мірзаянова, публікацію формули “Новачка” в його книжці Росія назвала актом сприяння тероризму, проти нього намагалися відкрити провадження. 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: “Підозрюють отруєння”: російський опозиціонер Навальний потрапив до реанімації

Останні новини
Eleanora
27.09.2020, Неділя
26.09.2020, Субота
25.09.2020, П’ятниця
Eleanora
24.09.2020, Четвер
Eleanora
Eleanora
23.09.2020, Середа
Eleanora
22.09.2020, Вівторок
Eleanora
21.09.2020, Понеділок
Eleanora
Читати більше новинarrow_forward