4 міфи про грип, в які потрібно перестати вірити

event 08:09 Субота 07 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Враховуючи, що COVID-19 знаходиться в центрі уваги, можна легко випустити з уваги інший потенційно смертельний вірус, що поширюється в цей час року – грип.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Сезон грипу офіційно триває з жовтня по квітень, тому зараз гарний час, щоб озброїтися реальними фактами про вірус, який щорічно забирає десятки тисяч життів – більшість з них літні люди. Ось 4 поширених міфу про грип, в які потрібно перестати вірити.

Міф № 1 Холодна погода викликає грип

Грип викликають віруси, а не холод. За словами Девіда Хупера, доктора медичних наук, начальника відділу інфекційного контролю в Массачусетській лікарні загального профілю в Бостоні, вірус грипу краще виживає в більш холодних умовах. 

Більш того у холодну погоду люди, як правило, збираються всередині з закритими вікнами і з меншою циркуляцією повітря, що підвищує ризик поширення грипу. Низькі температури негативно впливають на імунну відповідь, що робить нас більш вразливими.

Міф № 2 Грип – це просто сильна застуда

Коментар:Не кожне респіраторне захворювання-це грип“, – зазначає Валід Джавід, доктор медичних наук, директор відділу профілактики та контролю інфекцій з Нью-Йорка.

Хоча грип і застуда можуть мати схожі симптоми, вони викликаються різними вірусами. І у кожного з них теж є свої симптоми. І хоча від застуди ви відчуваєте себе погано, грип “може викликати відчуття, ніби вас збив поїзд”. 

Застуда рідко призводить до небезпечних ускладнень, тоді як важкий випадок грипу може потрапити в легені і викликати серйозні інфекції.

Міф № 3 Антибіотики можуть допомогти в лікуванні грипу

Грип – вірусна інфекція. Антибіотики лікують тільки бактеріальні інфекції, наприклад, ангіну або інфекції сечовивідних шляхів. Іноді, каже Джавід, ускладнення від грипу, такі як пневмонія, лікують антибіотиками, а сам грип – ні.

Міф № 4 Вам не потрібна вакцина від грипу, якщо ви рідко хворієте

Грип дуже заразний, і так, навіть здорові люди заражаються ним.

Коментар: Вакцина від грипу – це найкращий засіб, який ми можемо зробити для запобігання інфекцій грипу, а іноді і серйозних ускладнень, які вона може викликати“, – підкреслює Ліза Марагакіс, доктор медицини, старший директор з профілактики інфекцій в системі охорони Здоров’я Джона Хопкінса.

Зазначається, що кожен рік потрібно робити щеплення від грипу, а в розпал пандемії COVID – 19 це стає ще більш важливим.

Джерело: сайт UkrHealth

Читайте також: Довготривалі симптоми COVID-19 не проходять навіть після одужання — дослідження

Автор:
Останні новини
08.12.2021, Середа
07.12.2021, Вівторок
06.12.2021, Понеділок
05.12.2021, Неділя
04.12.2021, Субота
03.12.2021, П’ятниця
02.12.2021, Четвер
01.12.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward