У США заборонили пересаджувати органи невакцинованим

event 16:12 Середа 06 Жовтня 2021 Здоров'я

Невакцинованих від коронавірусу пацієнтів позбавили шансів отримати донорський орган в американському штаті Колорадо. Згідно з новими політиками системи охорони здоров’я UCHealth, вони швидше за все отримають відмову.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Конгресмен-республіканець від штату тім Гейтнер заявив, що пацієнтці з Колорадо-Спрінгс відмовили в пересадці нирки, аргументувавши це тим, що вона не була вакцинована від COVID-19.

Медзаклад письмово повідомив жінці, що її місце в черзі на отримання донорського органу заморожено на 30 днів. За цей час вона або має почати курс вакцинації, або її позбавлять права претендувати на нирку взагалі.

Гейтнер вказав на дискримінаційний характер такого рішення, проте журналісти не змогли перевірити, чи стався цей випадок насправді.

В UCHealth відмовилися обговорювати пацієнтку через лікарську таємницю. Але 5 жовтня представник системи охорони здоров’я підтвердив, що майже всім одержувачам донорських органів доведеться пройти вакцинацію від коронавірусу, оскільки відсутність вакцини підвищує шанси пацієнта померти.

Читайте також: В Україні три області незабаром можуть потрапити до “червоної” зони

В організації стверджують, що подібна політика практикується й в інших штатах.

Варто зазначити, що в світлі неймовірної конкуренції за донорські органи в США їх одержувачам доводиться погоджуватися й на багато інших щеплень, а також кидати палити, відмовлятися від алкоголю і підтверджувати готовність приймати всі необхідні ліки.

Необхідність робити щеплення від COVID-19 в UCHealth пояснюють тим, що ця хвороба особливо небезпечна для пацієнтів, які перенесли трансплантацію нирок – рівень смертності серед цієї категорії становить 20-30% замість середнього 1,6% по країні.

Джерело

Останні новини
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
23.01.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward