3 прості звички, які допоможуть стати здоровішим

event 06:00 Понеділок 07 Серпня 2023 Здоров'я

За словами лікарів, є 3 способи відносно швидко вплинути на своє здоров’я на краще. Справа в звичках, які потрібно виробити і частіше використовувати на практиці, пише Pixel inform.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Вийде не відразу і не все, але спробувати варто. До того ж, деякі не такі вже складні.

1. Приберіть зайве

Перш ніж додати корисне, спочатку позбавляємось зайвого. Це важливий крок.

Для початку фахівці радять обмежити або по можливості зовсім виключити зі свого раціону продукти, що викликають запалення та порушують слизову оболонку кишечника. Насамперед, до них відносяться цукор і підсолоджувачі, глютен, алкоголь, продукти, багаті на омега-6, — соняшникову, кукурудзяну та соєву олію.

Також варто рідше користуватися будь-якою «хімією». Наприклад, миючими засобами, штучними засобами гігієни, пластиковими контейнерами для зберігання продуктів під номером «7» (з цього виду пластику в тому числі виробляють пляшки для води, упаковки для кави), сковорідками, тефлоновую фольгою для запікання.

2. Харчуйтесь індивідуально

За словами фахівців, не треба дотримуватися загальноприйнятих стандартів у харчуванні або гнатися за новомодними трендами просто тому, що якась їжа вважається дуже корисною. Насамперед, треба звертати увагу на те, як саме ваш організм реагує на ті чи інші продукти.

А деякі корисні продукти для когось можуть бути шкідливими. Ось деякі з них:

  • свіжа зелень та капуста: на приклад, при дефіциті травних ферментів, синдромі подразненого кишечника можуть легко призводити до здуття;
  • фрукти та ягоди: наприклад, при рефлюксній хворобі від солодких фруктів краще взагалі відмовитися;
  • паслені овочі: помідори, картопля, солодкий перець, баклажан: такі овочі небажані для людей, які страждають на проблеми із суглобами, аутоімунними захворюваннями.

Читайте також: Лікарі назвали повсякденні звички, які призводять до діабету

3. Олужуйте організм

Про «закислення» прийнято говорити у разі підвищення кислотності в організмі та зниження pH крові. Це порушення кислотно-лужного балансу ще називають ацидозом. За словами фахівців, щоб внутрішні органи працювали нормально, pH крові має бути нейтральним – на рівні 7,35–7,45.

Треба додавати до раціону продукти, що мають лужну дію, — це буде корисно для профілактики раку, запалення, руйнування кісткової тканини. Спробуйте почати так:

Пийте вранці склянку води з лимоном. Незважаючи на те, що цей фрукт кислий на смак, лужних речовин у ньому більше, ніж кислотних, — при вживанні він дає в організмі саме лужну реакцію.

Найчастіше при готуванні використовуйте трави. Можна робити заправки для салатів на основі трав та олії. Лікарі поділилися рецептом однієї із таких заправок. У скляну пляшку дрібно шаткуєте часник і трави (наприклад, розмарин, чилі, лимон, базилік), заливаєте їх лляною олією і даєте настоятися 1-2 дні.

Останні новини
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward