На Харківщині зафіксували спалах небезпечного вірусу: у регіоні запроваджують карантин

event 11:47 П’ятниця 03 Вересня 2021 ПОДІЇ

У Харківській області зафіксували випадок африканської чуми свиней. Через це в регіоні запроваджують карантинні обмеження.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

У місці спалаху встановили тимчасові карантинні обмеження терміном на 72 години. 

Про це повідомили на сайті Харківської ОДА.

Так, спалах хвороби зафіксовали 1 вересня в НПП “Слобожанський” Богодухівського району. Там було знайдено 9 померлих тварин. Відібрані проби від тварин надіслали до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області і вже мають невтішний результат.

Коментар: 2 вересня ми отримали експертизу про підтвердження діагнозу африканської чуми свиней. Тому було винесено розпорядження про встановлення тимчасових карантинних обмежень з АЧС”, – повідомив головний державний ветеринарний інспектор області Дмитро Волошко.

Через цей випадок було встановлено тимчасові карантинні обмеження з африканської чуми свиней у епізоотичному вогнищі терміном на 72 години.

Читайте також: У шкільному музеї в Сумах знайшли бойовий снаряд

Коментар: “Було визначено межі тимчасової зони захисту радіусом 3 км від епізоотичного вогнища, до якої входять територія НПП “Слобожанський”, частина населених пунктів с. Оленівське, с. Мурафа, с. Лісне Краснокутської селищної ради. Також визначили межі тимчасової зони спостереження – радіусом 10 км – від зовнішніх меж зони захисту. Окрім цього, буде проведено облік всього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності в зоні захисту та спостереження, – повідомляють у Харківській ОДА.

Зазначається, що наразі в області тимчасово заборонили переміщення живих свиней з карантинних зон.

Правоохоронці зараз встановлюють, за яких обставин свині інфікувалися африканською чумою.

Джерело

Останні новини
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
23.01.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward